Yes4Jazz


7 grudnia 2018 21:30

Dodaj do kalendarza Google

Yes4Jazz tworzy czterech znakomitych muzyków: saksofonista Robert Chyła, kontrabasista Piotr Stepek, pianista i kompozytor Wojciech Pruszyński i perkusista Arek Skolik. Brzmienie grupy i sposób gry nawiązuje do tradycji stylów be-bop i hard-bop. Muzycy przedstawią materiał z albumu "Hard Work" z kompozycjami Wojciecha Pruszyńskiego i Roberta Chyły.

„Album ten może z pewnością okazać się wspaniałym prezentem dla miłośników klasycznego jazzu na całym świecie. Pianista i kompozytor Wojciech Pruszyński napisał siedem kompozycji w formie standardów, w prostym, post-bopowym stylu, dodając do nagrania swój piękny styl, niesamowite umiejętności i wyobraźnię. Z kolei Robert Chyła, oprócz skomponowania dla nas wybitnego ósmego utworu do nagrania, wykonał swoje partie na wzór najlepszej tradycji swingu saksofonu tenorowego. Piotr Stepek dopełnia cały materiał solidnymi pochodami basu, a mistrz perkusji Arek Skolik dodał niepowtarzalny akcent tego, co zarezerwowane jest wyłącznie dla najlepszych swingujących perkusistów – nie sposób powstrzymać stóp przed tańcem. Brzmienie grupy jest soczyste, dojrzałe i stylowe. Cały album kusi pięknem tematów, nastrojowymi improwizacjami i magicznymi rytmami. Nazwa grupy z pewnością odzwierciedla wspólny stan umysłu i duszy muzyków. Dla takiego Jazzu również mówimy "tak".” – Tomasz Pierchała


YES 4 JAZZ
Robert Chyła – saksofon
Wojciech Pruszyński – fortepian
Piotr Stepek – kontrabas
Arek Skolik – perkusja


Piątek, 7.12.2018
I koncert – 19:00
II koncert – 21:30


BILETY
Normalny – 60 PLN
Ulgowy – 54 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


Robert Chyła – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wydziału instrumentalnego w klasie saksofon-jazz. Jest związany przede wszystkim ze środowiskiem lubuskich muzyków. Na stałe gra w kwintecie Yes 4 Jazz, który do września 2013 znany był jako kwartet Hard Work Ensemble. Współpracował z Big-Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz z Bartoszem Pernalem, w którego kwintecie wywalczył w 2011 roku II nagrodę na konkursie standardów jazzowych w Tarnowie. Współdzielił scenę muzyczną grając z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Baronem, Zbigniewem Czwojdą, Urszulą Dudziak, Ewą Urygą, Ewą Bem, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiliańskim.

Arek Skolik – perkusista i kompozytor. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. tytułu „najlepszego perkusisty roku” oraz II miejsca w kategorii „perkusista roku” miesięcznika ”Gitara, Bas i Bębny”. W 2005 roku został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy. Arek Skolik należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią ze swoim muzycznym temperamentem. Jest nieprzeciętnie muzykalnym perkusistą o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Na stałe współpracuje z zespołem Graal trębacza Ziuta Gralaka. Prowadzi swój własny zespół Checkmate, z którym zrealizował 2 płyty. Jego autorskim projektem jest także płyta „Detour Ahead”. Współpracował z czołówką polskich muzyków jazzowych, m.in. z Stanisławem Soyką, Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Szukalskim, Mietkiem Szcześniakiem, Lorą Szafran, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Jarosławem Śmietaną, Jerzym Małkiem, Janem Ptaszynem Wróblewskimi, a także z wybitnymi muzykami jazzowymi zza granicy, takimi jak: Lee Konitz, Steve Logan, Nina Stiller, Nigel Kennedy, John Zorn, czy Ronnie Cuber.

Wojciech Pruszyński – pianista, kompozytor. W latach 1993-1999 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. George’a Philippa Telemanna w Żarach. Naukę kontynuował w latach 1999-2005 w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. W roku 2006 muzyk podjął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim – kierunek Jazz i Muzyka Estradowa. W 2011 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Piotra Kałużnego. Od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od kilku lat współpracuje z Big-Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym towarzyszył muzykom takim jak: Beata Bednarz, Brian Fentress, Andrzej Dąbrowski, Ewa Uryga, Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Urszula Dudziak, Krzysztof Kiljański, Wojciech Myrczek, Ida Zalewska, zespół Bibobit. Jest członkiem grupy Yes4Jazz wcześniej znanej jako Hard Work Ensemble. Pianista współpracuje z powstałym w 2006 roku zespołem Mate wykonującym własną muzykę inspirowaną brzmieniami reggae, ska, jazzu i muzyki folkowej. Od 4 lat gra z zespołem Good Morning Blues, z którym wystąpił na wielu festiwalach muzyki bluesowej, a w 2015 roku nagrał album z materiałem autorskim zespołu.

Piotr Stepek – kontrabas. Jest także flecistą, swoją przygodę muzyczną zaczął właśnie od tego instrumentu uczęszczając do PSM w Żarach.W kolejnych latach (2001-2006) kształcił swe umiejętności na Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie grając na flecie był członkiem Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym zdobył szereg czołowych jazzowych nagród muzycznych w Polsce i w którym to występował m.in z Maciejem Sikałą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim. W 2009-2011 rozpoczął swą edukację na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie kontrabasu. Na stałe gra w kwartecie Yes4Jazz. Współzałożyciel zespołu Mate, z którym m.in skomponował i nagrał muzykę do spektaklu "Wizyta Starszej Pani" (reż. R. Czechowski) w Teatrze Lubuskim; z zespołem tym ciągle też koncertuje.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email