Wojciech Majewski Quartet


16 listopada 2018 19:00

Dodaj do kalendarza Google

Wojciech Majewski - pianista, kompozytor, aranżer. W roku 2001 ukazała się jego pierwsza płyta "Grechuta ". Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyki, publiczności, jak też środowiska artystycznego. W roku 2003 ukazał się drugi album artysty zatytułowany „Zamyślenie ". Krążek zdominowały oryginalne kompozycje lidera. Płyta otrzymała przyznawaną bestsellerom wydawniczym nagrodę As Empiku 2003 w kategorii Polski Jazz. Pierwsze dwa albumy artysty, podobnie jak trzecia całkowicie autorska pozycja „Opowieść”(2009), zostały dostrzeżone przez branżę muzyczną czego wyrazem było 5 nominacji do nagrody Fryderyk w kategoriach: jazzowy album roku i muzyk jazzowy roku.

Wojciech Majewski należy do nielicznego grona artystów, których kompetencje muzyczne oraz wszechstronność pozwalają na tworzenie i wykonywanie zarówno jazzu jak i muzyki klasycznej. W roku 2008 skomponował „Suitę na wiolonczelę, fortepian i orkiestrę smyczkową”, wykonaną wspólnie z Andrzejem Bauerem i orkiestrą „Aukso” pod batutą Marka Mosia. W listopadzie roku 2014 artysta wziął udział w obchodach „Roku Jana Karskiego” z dużym powodzeniem wykonując „Koncert fortepianowy” Henryka Warsa z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.

W roku 2015 ukazał się album "Wojciech Majewski gra Skriabina”. Jednym z pierwszych słuchaczy płyty był Nigel Kennedy, który w tekście zamieszczonym w książeczce, nazwał Majewskiego "największym polskim pianistą naszych czasów". Na początku roku 2016 wytwórnia Sony Music wznowiła album „Grechuta” wzbogacając oryginalny materiał o nagrania dodatkowe. Wydawnictwo zebrało świetne recenzje prasowe i gościło na liście bestsellerów salonów Empik. W roku 2016 artysta wziął udział w nagraniu nagrodzonej Fryderykiem płyty „Tribute to Henryk Majewski”. Jesienią 2017 ukazał się nowy album Majewskiego „Nie było lata”.


WOJCIECH MAJEWSKI QUARTET
Wojciech Majewski – fortepian
Maciej Sikała – saksofon
Michał Kapczuk – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Piątek, 16.11.2018
I koncert – 19:00
II koncert – 21:30

BILETY
Normalny – 80 PLN
Ulgowy – 72 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email