Wakenius - Corradi - Match Trio


8 października 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Ulf Wakenius to szwedzki geniusz gitary należy do czołówki światowej gitarzystów. Cieszy się ogromnym uznaniem i wielu marzy o tym, by zagrać razem z nim. Współpracował z wieloma ikonami jazzu, jak Oscar Peterson, Herbie Hancock, Ray Brown, Joe Henderson, Max Roach, Kenny Kirkland. Do fanów jego talentu należy Pat Metheny, John McLaughlin, John Scofield i Mike Stern. Wakeniusowi towarzyszyć będzie Leonardo Corradi na organach Hammonda. Uznany on był przez “JAZZIT Magazine“ za najlepszego hammondzistę 2010 roku. Dzielił scenę z takimi muzykami, jak Antonio Sanchez, Dave Liebman, Kurt Rosenwinckel, Fred Wesley, Pee Wee Ellis. W wieku 20 lat nagrał swój pierwszy album, na którym towarzyszył mu Peter Bernstein. Trzecim członkiem zespołu jest perkusista Tony Match. Zaangażowany w wiele projektów. Ze swobodą porusza się po wielu gatunkach muzycznych jak jazz, soul, funky. Do jego muzycznych przyjaciół zaliczyć można Richarda Galliano, Kurta Ellinga, Gonzalo Rubalcaba czy nieżyjącego już Charliego Hadena.

★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. ★

▎WAKENIUS - CORRADI - MATCH TRIO
Ulf Wakenius – gitara
Leonardo Corradi – organy Hammonda
Tony Match – perkusja

Sobota, 8.10.2016, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 88 PLN

Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Ulf Wakenius – urodził się 16 kwietnia 1958 roku w szwedzkim Halmstad. Ten niezwykły wirtuoz gitary zdobył poklask i uznanie na całym świecie. Przez dziesięć lat, od 1997 do 2007 roku nagrywał z legendarnym Oscar Peterson Quartet. Po raz pierwszy sięgnął po gitarę w wieku 11 lat. Mając 17 lat był już rozpoznawalnym w Skandynawii gitarzystą. Przełomowym momentem w jego karierze były lata 80, wówczas wraz z Peterem Almqvistem założył gitarowy duet Guitars Unlimited, którego występ w 1985 roku na Melody Grand Prix oglądało ponad 600 milionów widzów na całym świecie.
Lata 90 zapoczątkowały w karierze Wakeniusa współpracę z europejskimi i amerykańskimi mistrzami jazzu. Firmowana jego nazwiskim grupa Graffitti stworzona była z sekcją rytmiczną Johna Scofielda. W tym czasie zawiązała się jego muzyczna przyjazn z ikoną basu, Rayem Brownem. Nagrane z legendą basu albumy, zajmowały pierwsze miejsca na amerykańskiej Jazz Charts. Lista nazwisk gwiazd światowego jazzu z którymi Wakenius realizował rozmaite projekty jest imponująca : Oscar Peterson, Max Roach, Joe Henderson, Herbie Hancock, Clark Terry, Joey Calderazzo, Michael Brecker, Phil Woods, Hank Jones, JackDeJohnette, Pat Metheny, Toots Thielemans. Na uwagę zasługuje również koncertowy duet Wakeniusa z Pathem Metheny podczas Jazz Baltica 2003,uznany jako jeden z najciekawszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat. Współpracował z muzykami prestiżowych wytwórni ECM, Bobo Stensonem, Larsem Danielssonem, Stevem Swallowem oraz ACT Music ( np. solowy album Momento Magico).
Występował na najważniejszych scenach i na najważniejszych festiwalach jazzowych świata, Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Albert Hall, Chicago Symphony Hall, Montreaux International Jazz Festival, Montreal International Jazz Festival, Northsea Jazzfestival, New York Jazz Festival, Paris Jazz Festival, Umbria Jazz Festival.
Geniusz fortepianu, Oscar Peterson nazwał Ulfa jednym z największych żyjących mistrzów gitary. Wśród jego fanów znajdziemy takie sławy jak: Pat Metheny, John McLaughlin, John Scofield i Mike Stern. Clint Eastwood nakręcił o nim film. Grał przed prezydentami : USA – Billem Clintonem, Barackiem Obamą, królową Wielkiej Brytanii, Elżbietą, Francji - Nicolasem Sarkozy.

★ Leonardo Corradi – to młody, 23 letni Włoch to muzyczne odkrycie ostatnich lat. Nazywany „młodym geniuszem organów Hammonda i „Jimmi Smith em na sterydach”. Uznany przez JAZZIT Magazine za najlepszego hammondzistę 2010 roku. Dzielił scenę z muzykami jak Antonio Sanchez, Dave Liebman, Kurt Rosenwinckel, Fred Wesley, Pee Wee Ellis. W wieku 20 lat nagrał swój pierwszy album, na którym towarzyszył mu Peter Bernstein. Jak mówią jego fani - grę na organach Hammonda
podniosła do rangi sztuki.

★ Tony Match – znakomity francuski muzyk, producent, aranżer. Zaangażowany w wiele projektów. Ze swobodą porusza się po wielu gatunkach muzycznych jak jazz, soul, funky. Do jego muzycznych przyjaciół zaliczyć można Richarda Galliano, Kurta Ellinga, Gonzalo Rubalcaba czy nieżyjącego już Charliego Hadena.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email