Vein Trio feat. Dave Liebman


21 października 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Od początku swojego istnienia VEIN trio regularnie zaprasza do współpracy gości specjalnych. Dzięki temu powstają projekty, które do życia zespołu wnoszą zupełnie nową jakość.

Ze znakomitym amerykańskim saksofonistą Davem Liebman\'em trio współpracuje od 2009 roku, współtworząc ciekawy, niekonwencjonalny kwartet. W projekcie spotyka się czterech muzyków, którzy mają świadomość tego, że brzmią razem naprawdę dobrze i dlatego nie boją się wrócić do przeszłości.

Na przestrzeni lat trio Vein wypracowało niemal symbiotyczne zgranie. To zaplecze wspólnych muzycznych doświadczeń, zdumiewająca jedność konceptów i świetny warsztat każdego z muzyków zawsze doskonale sprawdza się w połączeniu z inspirującym stylem.

Dave Liebman – amerykański saksofonista, swoją jazzową podróż zaczął mocnym wejściem w latach 70-tych. Pierwsze zespoły tworzył z Elvinem Jonesem, Milesem Davisem, Chickiem Coreą i innymi. W następnych dekadach umacniał swoją pozycję, którą potwierdzały kolejne nominacje do Grammy oraz prestiżowe wyróżnienia np. doktorat Honoris Causa Sibelius Academy (Helsinki), Order of Arts and Letters, przyznawany przez rząd Francji. Brał udział w nagraniu ponad 100 płyt.

Dziś 70-letni Dave Liebman sam uchodzi za jednego z najlepszych saksofonistów na świecie, co w 2011 r. zostało przypieczętowane prestiżową amerykańską nagrodą Master of Jazz.

★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. ★

▎VEIN TRIO FEAT. DAVE LIEBMAN
Michael Arbenz – fortepian
Thomas Lähns – kontrabas
Florian Arbenz – perkusja
feat. Dave Liebman – saksofon

Piątek, 21.10.2016, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 90 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 99 PLN

Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email