Vein Trio


28 czerwca 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Szwajcarski zespół jazzowy. Istnieje od 2006 roku i na swoim koncie ma osiem płyt CD, liczne koncerty w Europie, oraz współpracę z amerykańskimi saksofonistami: Davem Liebman\'em i Gregiem Osby\'m.

28 czerwca w warszawskim klubie 12on14 po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć muzykę z najnowszego właśnie wydanego dziewiątego albumu zespołu.

Koncerty VEIN TRIO to połączenie wielu nurtów, od klasycznego po współczesny jazz - muzykę iskrzącą energią i humorem, jednak nie pozbawioną subtelności oraz wyrafinowania. Założeniem ich muzyki, to możliwe największe zrównoważenie trzech instrumentalnych głosów ? zaczynając od kompozycji i aranżacji, aż do rozpracowywania partii solowych, przydzielonych każdemu z trzech muzyków. Wynikiem jest niesłychana muzyczna jedność, ubarwiona zaskakującą melodyką, rytmiką i dynamicznymi zwrotami. Artyści grają z największą precyzją nawet w najbardziej wymagających, skomplikowanych, zniekształconych, przerysowanych kompozycjach, pasażach i partiach solowych.

https://www.facebook.com/VEIN-481032275005/

?VEIN TRIO
Michael Arbenz ? fortepian
Thomas Lähns ? bas
Florian Arbenz ? perkusja

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email