Trzaska – Mazurkiewicz – Szpura


16 września 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

★ Mikołaj Trzaska - saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor. Był członkiem założycielem znanej grupy Miłość, która jest uznawana za jeden z najważniejszych zespołów na ówczesnej scenie yassowej. Nagrał z Miłością pięć albumów, w tym dwa wspólnie z Lesterem Bowiem. W 1993 roku Trzaska założył własny zespół Łoskot, a w 1995 nagrał pierwszą płytę solową Cześć, cześć, cześć.
W 2000 roku założył wraz z żoną Aleksandrą wydawnictwo Kilogram Records. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku jego twórczość zwróciła się ku tradycyjnej muzyce żydowskiej (klezmer), co zostało po części wywołane faktem, iż Trzaska ma żydowskie korzenie. Wyrazem tego są wydawnictwa założonych przez niego zespołów Ircha i Shofar.
Z Trzaską współpracowało wiele wybitnych postaci sceny muzycznej i nie tylko, w tym m.in.: Jurij Andruchowycz, Tymon Tymański, Leszek Możdżer, Peter Brötzmann, Marcin Bartłomiej Oleś, Tomasz Stańko, Lester Bowie, Ken Vandermark, Joe McPhee, Fisz i Emade. Często współpracuje z reżyserem Wojciechem Smarzowskim, nagrał muzykę do jego filmów Pod Mocnym Aniołem, Drogówka, Róża, Dom zły oraz Wołyń.www.trzaska.art.pl

★ Jacek Mazurkiewicz - kontrabasista, kompozytor. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (3FoNIA, Modular String Trio, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.
Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Giridhar Udupa, Mikołaj Trzaska, Andrzej Przybielski, Patryk Zakrocki, Tomasz Dąbrowski, Andrew Drury, Michael Zerang, Pulsarus, Słoma, StanisławSoyka, Jerzy Mazzoll, Limboski, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu.www.jacekmazurkiewicz.pl

★ Paweł Szpura - Perkusista, związany ze sceną warszawskiego klubu Pardon, To Tu. Członek kilku stałych projektów muzycznych, m.in. Hera, Cukunft, Wovoka. Współpracuje z m.in. z Mikołajem Trzaską i Raphaelem Rogińskim.
Szpura nie kształcił się w żadnej szkole muzycznej. Mimo to grał z mistrzami: Peterem Brötzmannem, Pheeroanem AkLaffem, Hamidem Drakiem, Nicole Mitchell czy Marią Răducanu, Frankiem Londonem.
Styl grania Szpury zakorzeniony jest w muzyce lat 60. i 70. Jego rytmika wyłania się z rozmaitych, niekiedy bardzo odległych, tradycji muzycznych: rocka, free jazzu, muzyki arabskiej, afrykańskiej, tureckiej, żydowskiej, rumuńskiej itd. Szpura jest muzykiem poszukującym. Angażuje się w nietypowe projekty, np. duet dwóch perkusistów z Hubertem Zemlerem.
W 2012 roku Szpura wraz z grupą młodych polskich muzyków zagrał w orkiestrze kameralnej Arche New Music Ensemble. Wziął też udział w nagraniu płyty Nicole Mitchell Arc of O, wydanej przez znamienitą francuską wytwórnię Rouge Art. Z kolei z zespołem Cukunft i Hamidem Drakiem zagrał koncert podczas Krakowskiej Jesieni Jazzowej w 2013 roku. Zapisem tego spotkania jest album Seven Lines. Szpura występuje również z okazji rozmaitych wydarzeń specjalnych. Wziął udział np. w koncercie uświetniającym dziesiątą rocznicę Festiwalu Filmowego Planete + DOC w 2013 roku.http://culture.pl/pl/tworca/pawel-szpura

▎TRZASKA – MAZURKIEWICZ – SZPURA
Mikołaj Trzaska – saksofon, klarnetJacek Mazurkiewicz – kontrabasPaweł Szpura – perkusja

Sobota, 16.09.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

-------------------

12on14 Jazz Clubul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa (https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2) www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email