Tomczyk / Więcek / Kądziela / Gawęda


15 września 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Po wielu latach wykonywania oraz kształcenia się w zakresie muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej, Gniewomir Tomczyk postanowił wydać swój pierwszy oficjalny materiał. Wyzwolony od jakichkolwiek reguł, utartych schematów i zasad album “Event Horizon“ jest zbiorem myśli wielu wspaniałych artystów. Brzmienie płyty to wypadkowa różnych stylów (jazz, awangarda, elektronika, chillout, muzyka poważna). Kompozycje, wzbogacone o kontekstową warstwę, są niezwykłą propozycją dla miłośników nieoczywistych rozwiązań jak i dla odbiorców poszukujących muzycznego odprężenia.

Płyta nawiązuje pośrednio do tematyki astronomii oraz fantastyki. Dobrym przykładem jest chociażby sama nazwa albumu. Event Horizon (horyzont zdarzeń) - w teorii względności jest to sfera otaczająca tunel czasoprzestrzenny lub czarną dziurę. Granica po której przekroczeniu żaden obiekt nie jest w stanie wrócić – wszystko, co przez nią przenika, ginie.

Event Horizon trudno jednoznacznie zakwalifikować do określonego gatunku muzycznego. Dźwięki, jakie usłyszymy na albumie, są syntezą wielu stylów oscylujących wokół szeroko rozumianego jazzu. Rozbudowane, progresywne kompozycje zahaczają momentami o free-jazz, aby stopniowo przechodzić do kojącego, łagodnego avant-jazzu. Zgrabne połączenie muzyki klasycznej z jazzującym instrumentarium (Chopi’n’Bass) przywołuje z kolei skojarzenia z muzyką „trzeciego nurtu”. Na Event Horizon nie brakuje też kojących, leniwie sączących się melodyjnych fraz. Drugim, równie ważnym elementem, jest elektronika. Od ambientowego wprowadzenia First Contact, aż po industrialny/dub\'owy utwór Speculum.

▎TOMCZYK-WIĘCEK-KĄDZIELA-GAWĘDA
Jakub Więcek – saksofon
Marek Kądziela – gitara
Mateusz Gawęda – fortepian, keyboard
Gniewomir Tomczyk – perkusja, sample

Czwartek, 15.09.2016, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email