Tomasz Stańko Band


22 października 2016 19:00

Dodaj do kalendarza Google

Tomasz Stańko Band – 22/10/2016

Znakomity trębacz i kompozytor, który od lat regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy prestiżowej dorocznej ankiety amerykańskiego magazynu „Down Beat” zagra w towarzystwie świetnych muzyków z formacji RGG Trio. Oprócz Tomasza Stańki na scenie usłyszymy: Łukasz Ojdana - fortepian, Maciej Garbowski - kontrabas i Krzysztof Gradziuk - perkusja.
Od wczesnych lat 60-tych uznawany za wybitny talent, Stańko od początku był nowatorem, podążał za koncepcjami Ornette Colemana, Cecila Taylora i George\'a Russella. Przyznaje, że swą harmoniczną wrażliwość zawdzięcza pianiście Krzysztofowi Komedzie, kompozytorowi niezapomnianej muzyki do filmów Romana Polańskiego „Nóż w wodzie” i „Dziecko Rosemary”.
http://www.tomaszstanko.com/pl/

▎TOMASZ STAŃKO BAND
Tomasz Stańko – trąbka
Łukasz Ojdana – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja
Sobota, 22.10.2016
Ze względu na ograniczoną pojemność Klubu odbędą się dwa pełne koncerty:
☛ I koncert – 19:00
☛ II koncert – 22:00

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 100 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 110 PLN

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Tomasz Stańko - znakomity trębacz, kompozytor, lider. Niepowtarzalne dźwięki jego trąbki brzmią w najbardziej prestiżowych venues na świecie, a jego muzykę wydaje renomowana monachijska wytwórnia ECM Records. Od lat regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy prestiżowej dorocznej ankiety amerykańskiego magazynu „Down Beat”. Ta sama ankieta honorowała go również w roli kompozytora. Jako lider wydał ponad 40 albumów, jest również autorem muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych.
★ Łukasz Ojdana - polski pianista i kompozytor. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu. Członek RGG, jednej z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich formacji jazzowych. Nominowany w dwóch kategoriach (Jazzowy Album Roku) i (Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku) do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2015.
★ Maciej Garbowski - wirtuoz kontrabasu. Współzałożyciel jednego z najważniejszych i najbardziej utytułowanych triów fortepianowych - RGG. Inicjator IMP (International Musical Project) – platformy muzycznej i wydawniczej, członek międzynarodowych platform twórczych Jazz Plays Europe oraz Take Five Europe. W 2013 roku nagrał swój debiutancki album zatytułowany „Elements” i od razu nominowany został do nagrody Fryderyka. Jego dokonania muzyczne tak jako instrumentalisty, jak bandlidera były wielokrotnie nagradzane.
★ Krzysztof Gradziuk - perkusista jazzowy i pedagog. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2003 roku otrzymał roczne stypendium Hochschule für Musik und Theater w Lipsku (Niemcy),a w 2004 roku brał udział w Summer Jazz Workshop w Louisville (USA) w klasie Johna Riley i Steve\'a Davisa. W 2004 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Od 2001 roku jest członkiem tria fortepianowego RGG. Esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

https://youtu.be/LgO0AmzpiR0

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email