Szymon Mika Trio Feat. Ziv Ravitz


14 lipca 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Szymon Mika Trio to projekt wielokrotnie nagradzanego gitarzysty jazzowego, laureata I Nagrody Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany, z udziałem sekcji rytmicznej, tworzonej przez Maxa Muchę (kontrabas) i gwiazdę jazzowej perkusji, pochodzącego z Izraela, a na stałe mieszkającego w Nowy Jorku - Ziva Ravitza. To muzycy znani z występów u boku takich artystów jak Shai Maestro, Lee Koonitz, Esperanza Spalding czy Dominik Wania.

Koncert promuje płytę ?Unseen?, nagraną w listopadzie 2015, wydaną nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia. Na albumie znajduje się pięć oryginalnych kompozycji autorstwa lidera oraz trzy znane słuchaczom utwory w nowych aranżacjach.

Płytą ?Unseen? debiutuje jako lider międzynarodowego trio.

Więcej informacji na: www.szymonmika.com

Płyta “Unseen“ na iTunes: https://itunes.apple.com/pl/album/unseen/id1117011277?l=pl

?Na gitarze prawdziwa sensacja i odkrycie festiwalu ? Szymon Mika (?) Perfekcja w dopracowaniu szczegółów, bezbłędnie prowadzona improwizacja, silny background bluesowy, swoboda we wszystkich rejestrach z kapitalnymi dopowiedzeniami w wybrzmieniu frazy. (?) Przyznam, że takiej gitary jazzowej to ja dawno w Polsce (gdy chodzi o naszych muzyków) nie słyszałem!? ? Jazz Forum

?Zachwycający gitarzysta? - Mike Stern

?SZYMON MIKA TRIO FEAT. ZIV RAVIT
Szymon Mika ? gitara
Max Mucha ? kontrabas
Ziv Ravitz ? perkusja

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email