Starlight Night: Wojciech Lichtański Questions


22 lutego 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Wojciech Lichtański Questions to jeden z najciekawszych polskich zespołów jazzowych. Najnowsza płyta kwartetu - „Iga” - została niezwykle ciepło przyjęta przez słuchaczy i recenzentów, którzy piszą o niej w samych superlatywach w wielu polskich recenzjach oraz kilku zagranicznych, m.in w Japonii (Jazz Life), Szwajcarii (Jazz’n’more), czy USA (All about Jazz). Muzyka Wojciech Lichtański Questions jest chętnie emitowana w polskich i zagranicznych radiach m.in Trójka - 3 Program Polskiego Radia, Radio Rzeszów, Radio Gdańsk, Radio Wrocław). Muzyce Wojciech Lichtański Questions zostało poświęconych w całości kilka audycji radiowych: Zimna Płyta - Off Radio Kraków, czy Z Jazzem Lżej - Radio Nadzieja „Iga” pojawia się również w noworocznych zestawieniach najciekawszych płyt jazzowych 2019 roku.

Muzyka Wojciech Lichtański Questions to jazz z silnymi wpływami muzyki klasycznej, szczególnie epoki impresjonizmu. Kompozycje charakteryzuje prosta melodyka podparta nietuzinkową harmonią i rytmiką oraz kontrasty wciągające słuchacza w świat zespołu na czas trwania koncertu. Zespół miał okazję występować m.in na Młyn Jazz Festiwal, Festiwalu Jazz w Lesie, czy Jazzowej Jesieni w Starym Siole. Każdy z członków zespołu ma na koncie wiele wygranych konkursów i nagranych płyt, a także występy z gwiazdami Jazzu, takimi jak Randy Brecker, Leszek Możdżer, David Doróżka i wielu innych.

Questions to doskonale zestrojony kolektyw, który sprawić może wiele radości, miejmy nadzieję nie tylko słuchaczom w Polsce. Jeśli inwencja twórcza Wojciecha Lichtańskiego pozostanie na obecnym poziomie, a jego talent rozwijał się będzie równie dynamicznie, to śmiało możemy typować go do szerokiej czołówki liderów europejskiego jazzu”. - Marcin Puławski (Laboratorium Muzycznych Fuzji)

Wojciech Lichtański Questions
Wojciech Lichtański - saksofon altowy, saksofon sopranowy, kompozycje
Mateusz Pałka - fortepian, akordeon
Jakub Dworak - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Sobota, 22.02.2020 | 20:30

BILETY
Normalny – 90 PLN
Ulgowy – 81 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email