Starlight Night: The Beat Freaks


21 listopada 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

„Można powiedzieć, że dominują tutaj najlepsze cechy jazzu (…). Piosenki są niewiarygodnie napisane i nieustannie ekscytują od początku do końca.” - Kira Grunenberg (Downbeat).

Gdy na przełomie XVIII i XIX w. pojawiały się pierwsze wzmianki o maszynie różnicowej nikt nie sądził, że prawie 200 lat później zafascynuje ona czterech młodych artystów ze Szczecina, którzy czerpać będą inspiracje z bogatego nurtu kultury Steampunk. Postępowe wizje rodem z epoki rozwoju maszyny parowej i techniki połączone z muzyczną wrażliwością i liryką tworzą mieszankę tyleż zaskakującą co porywającą. Rytm będący podstawą egzystencji stał się punktem wyjścia do świata melodyjnych opowieści i nieograniczonych improwizacji, do którego zapraszają muzycy The Beat Freaks.

The Beat Freaks powstał w 2014 roku w Szczecinie. Ma na swoim koncie debiutancki album „Leon” oraz muzykę do filmu „Zamoyski”. Muzycy połączyli swoje doświadczenia zdobyte w różnych formacjach muzycznych by wspólnie wypracować własny muzyczny sposób wyrazu. W październiku 2019 ukazał się drugi album „Stay Calm”, na którym znalazło się 13 autorskich kompozycji.

Płyta „Leon” znalazła się w Top Ten 2016 wg dziennikarzy PolishJazzBlogspot, zespół The Beat Freaks od lat znajduje się w czołówce jazzowych zespołów elektrycznych oraz w kategorii „Zespół - Nowa Nadzieja” wg czytelników Jazz Forum, a płyta „Stay Calm” została uznana za jedną z najlepszych w roku 2019.

„The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i – mimo młodego wieku – już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki.” - Marek Romański (Jazz Forum)

„Zespół bardzo dobrze umie wyważyć ciężar swojej muzyki - tak aby była przystępna, ale zarazem intrygująca i nowoczesna, lecz otwarcie nawiązująca do tradycji” - Piotr Rytowski (JazzPress)

The Beat Freaks
Michał Starkiewicz - gitara
Tomasz Licak - saksofon
Paweł Grzesiuk - kontrabas, gitara basowa
Radek Wośko - perkusja

Sobota, 21.11.2020 | 20:30

BILETY
Normalny – 90 PLN
Ulgowy – 81 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email