Starlight Night: Szymon Klima Quartet feat. Piotr Baron


4 stycznia 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Kwartet klarnecisty Szymona Klimy prezentuje własne jazzowe interpretacje muzyki opartej na szeroko rozumianej Polskiej muzyce tradycyjnej. W 2018 roku zespół wydał debiutancką płytę „Folwark”.

Album „Folwark” to kompozycje utrzymane w nurcie jazzowej muzyki improwizowanej, nawiązujące do szeroko pojętej polskiej muzyki ludowej, wywodzącej się z różnych terenów naszego kraju. Celem projektu jest wskrzeszenie polskiej tradycji muzycznej, a jednocześnie zaprezentowanie jej w nowej, odkrywczej odsłonie.

Podstawę kompozycji zawartych na płycie stanowią polskie melodie ludowe – część z nich oparta jest na melodiach zebranych przez Oskara Kolberga. Ujęte zostają jednak w nowej formie, harmonii i instrumentacji – które typowe są dla muzyki jazzowej - stanowiąc tym samym nową jakość, a jednocześnie ożywiając tradycję poprzez zaprezentowanie jej w kształcie atrakcyjnym dla współczesnego odbiorcy.

Szymon Klima - klarnecista i lider zespołu. Od samego początku swojej kariery występował jako solista ze słynnymi orkiestrami nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Występował m.in. z Piotrem Baronem, Dominikiem Wanią czy Robym Lakatosem. Ważne w dorobku muzyka są nagrania płytowe, m.in. „Tango” czy „La Vision” z XX-wieczną muzyką francuską. Klima jest inicjatorem cenionych projektów z pogranicza muzyki klasycznej, jazzowej i współczesnej: „Lutosławski Retuned”, „Roby Lakatos with Polish Friends” oraz „Free-Folk-Jazz”.

Szymon Klima Quartet feat. Piotr Baron
Piotr Baron - saksofon tenorowy
Szymon Klima - klarnet
Jakub Mizeracki – gitara
Adam Kowalewski – kontrabas
Przemysław Jarosz – perkusja

Sobota, 04.01.2020 | 20:30

BILETY
Normalny – 100 PLN
Ulgowy – 90 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


Piotr Baron - saksofonista, wykładowca i dyrektor Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. W 1980 otrzymał drugą nagrodę na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1984 zdobył Grand Prix na San Sebastian „Jazz Aldia” w Hiszpanii. Tytuł magistra sztuki uzyskał w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W ciągu czterdziestoletniej działalności muzycznej Piotr Baron współpracował z najwybitniejszymi artystami z Polski, Europy i USA. Brał udział w szeregu nagrań płytowych. Wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyk.

Jakub Mizeracki - gitarzysta, który rozwijał swoje umiejętności pod okiem takich pedagogów jak Karol Ferfecki, Marek Napiórkowski czy Rafał Sarnecki. Jest laureatem Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą. Został także wyróżniony nagrodą indywidualną na XIV Międzynarodowym Konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Ważnym osiągnięciem było zajęcie II miejsca w kategorii indywidualnej podczas festiwalowego konkursu Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest.

Adam Kowalewski - kontrabasista i basista jazzowy, kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz doktor sztuk muzycznych w zakresie instrumentalistyki. Współpracował z międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak m.in. Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie czy Kevin Mahogany. Uczestniczył we wszystkich ważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce i na całym świecie. Brał udział w nagraniu ponad 40 płyt, w tym dwóch autorskich.

Przemysław Jarosz - perkusista współpracujący z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, występując na większości festiwali jazzowych w Polsce. W jego dorobku znajdują się albumy nagrywane m.in. z Piotrem Baronem, Krystyną Stańko, Dominikiem Bukowskim czy Maciejem Fortuną. Jest liderem zespołu pod nazwą Yarosh Organ Trio. Uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email