Starlight Night: Shandy & Eva feat. Adam Levy


8 sierpnia 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Shandy & Eva to akustyczny duet grający swoje piosenki autorskie. Shandy (Shandrelica Casper) to perkusistka, która pochodzi z wyspy Curacao na Karaibach, Eva (Ewa Żmijewska) to gitarzystka z Warszawy. Dziewczyny obydwie śpiewają i komponują, poznały się na wydziale wokalu w Los Angeles College of Music w Pasadenie gdzie zdobyły tytuł Associate Of Arts in Vocal Performance. Podczas studiów zaczęły wspólnie koncertować, a potem razem pisać muzykę. Następnie Shandrelica skończyła studia licencjackie w Los Angeles College of Music, a Ewa studiach magisterskie w California Institiute of the Arts.

Duet koncertuje nie tylko w okolicach Los Angeles, ale też lubi bywać na Curacao lub w Polsce gdzie ma wielu słuchaczy. Muzyka Shandy & Eva mieści się w szeroko rozumianym gatunku pop/singer-songwriter, ale dziewczyny czerpią inspiracje z wielu innych stylów muzycznych jak jazz, latin, world music, czy country. Podczas swojej kilkuletniej kariery, Shandy & Eva zdążyły wystąpić z wieloma uznanymi muzykami, między innymi: Maciej Szczyciński (Michał Bajor, Lora Szafran, Monika Borzym), Darek Oleszkiewicz (Pat Metheny, Aga Zaryan, Anna Maria Jopek), Adam Levy (Norah Jones, Tracy Chapman, Meshell Ndegeocello). https://shandyandeva.com/

Adam Levy - autor tekstów i kompozytor, napisał piosenki m.in. dla Norah Jones, Glen Phillips (Toad the Wet Sprocket). Twórczość Levy'ego najlepiej można docenić na jego własnych nagraniach - m.in. "Blueberry Blonde", "Town & Country" i "Vs.".

Levy jest powszechnie szanowany jako sideman. Nigdy nie wkracza w solowe światło reflektorów bez czegoś sensownego, co można by dodać do piosenki. Jego praca nad hitem Norah Jones "Come Away with Me" jest tego doskonałym przykładem. Niedopowiedziane, ale zapadające w pamięć solo Levy'ego czerpie tutaj z elementów jazzu i country, aby oddać szczere uczucia piosenki. Jego bluesowe solo w utworze Tracy'ego Chapmana "Give Me One Reason" opowiada barwną historię, przy czym ani jedna nuta nie została zmarnowana. Jest także zniuansowanym akompaniatorem, co można usłyszeć na nagraniu "American Tune" Allena Toussaint'a. Można go również usłyszeć na nagraniach Amosa Lee, Ani DiFranco i Anais Michell.

Ważny elementem życia muzycznego Levy’ego jest również praca dydaktyczny. Prowadził kursy i prywatne lekcje w USC, NYU i Los Angeles College of Music, a także prowadził gościnne wykłady na uniwersytetach i akademiach muzycznych na całym świecie. Jest autorem książki "Play the Right Stuff" i gospodarzem popularnej serii YouTube Guitar Tips.

Shandy & Eva feat. Adam Levy
Ewa Żmijewska (Eva) - wokal
Shandrelica Casper (Shandy) - perkusja, wokal
Adam Levy - gitara
Maciej Szczyciński - perkusja

Sobota, 8.08.2020 | 20:30

BILETY
Normalny – 100 PLN
Ulgowy – 90 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email