[ZMIANA DATY] Starlight Night: Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela - Tribute To Tomasz Stańko


17 lipca 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google


Koncert przeniesiony z 28 marca 2020. | Concert postponed from 28th March.


Wybitny trębacz jazzowy, Piotr Schmidt wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą, oraz sekcją rytmiczną czołowego tria RGG, Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas), stworzyli autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu „Tribute to Tomasz Stańko”. Album będący ukłonem i hołdem dla zmarłego kilka miesięcy wcześniej giganta polskiego jazzu – Tomasza Stańko.

Bardzo przeżyłem jego śmierć. Pomimo tego, że znaliśmy się przelotnie, ostatnie około 20 lat jego twórczości ogromnie mnie zainspirowało. Jego niesamowite, dogłębnie przenikające i szerokie brzmienie, koncepcja grania zespołowego, frazowanie, jego opowieści i historie wyrażane w taki sposób, że człowiek drży, będąc w upełnie innym świecie. Wzbierają w człowieku tak silne, intensywnie przeżywane emocje… Stańko nasycał mnie swoją muzyką i przekazem przez wiele ostatnich lat. - Piotr Schmidt

Najlepszy album Tomasza Stańki, którego nie nagrał Tomasz Stańko.
Adam Domagała (Jazzpressu / blog zdzezemlzej).

Jest w tej muzyce jakiś niewiarygodny powiew jazzu, blask muzyki Stańki, ale nie jest to li tylko owe „tribute”, lecz wyrafinowana estetyka piękna nowoczesnego jazzu (…) To jedna z ważniejszych płyt polskiego jazzu.
Dionizy Piątkowski (Era Jazzu)

Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela
Piotr Schmidt - trąbka
Wojciech Niedziela - fortepian
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

Piątek, 17.07.2020 | 20:30

BILETY
Normalny – 120 PLN
Ulgowy – 108 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email