Sphere feat. Leszek Żądło


2 września 2016 22:00

Dodaj do kalendarza Google

★ Wydarzenie towarzyszące III edycji Singer Jazz Festiwal.

Sphere to projekt wielokrotnie nagradzanych muzyków Nowej Sceny, silnie związanych z duńskim środowiskiem muzycznym. Trzy instrumenty: klarnet (Kuba Dybżyński), wokal (Ania Rybacka) i gitara (Marek Kądziela) – tworzą razem nietypowe brzmienie, w którym słychać zarówno skandynawską otwartość względem eksperymentu, jak i polską, piękną tradycję. Kompozycje zespołu stanowią mieszankę jazzu i ogólnie pojętej muzyki improwizowanej z elementami klasyki i folku, które tworzą razem muzyczny spektakl pełen emocjonalnych uniesień i prowokującego wyobraźnię muzycznego liryzmu.

Na przełomie roku 2014 i 2015 Sphere wydało płytę “Synestesia” w słowackiej wytwórni Hevhetia, która otrzymuje bardzo dobre recenzje zarówno w Polsce jak i za granicą.

- Muzykę zawartą na \'\'Synesthesia\'\' charakteryzuje otwartość, ekspresja i osobliwa niezależność stylistyczna, pokonująca jakiekolwiek bariery i ograniczenia gatunkowe. Także pod tym względem w przypadku \'\'Synesthesia\'\' mamy do czynienia z płytą doprawdy - wyjątkową. - Robert Ratajczak /longplay.blog/.

- Trio Sphere połączyło polskich, młodych, nietuzinkowych i poszukujących artystów w nową jakość. Głos Anny Rybackiej, gitara Marka Kądzieli i klarnet Kuby Dybżyńskiego powołał do życia dzięki wytwórni Hevhetia inspirujące, natchnione i estetycznie dopieszczone zjawisko muzyczne zatytułowane Synesthesia. Muzykę pełną paradoksów, która poza swoją pierwotną funkcją, kryje wiele dodatkowych przymiotów.(…) - Vanessa Rogowska – JAZZPRESS.

http://aniarybacka.com/sphere/

★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. ★

▎SPHERE FEAT. LESZEK ŻĄDŁO
Anna Rybacka – wokal
Marek Kądziela – gitara
Jakub Dybżyński – klarnet
Leszek Żądło – saksofon

Piątek, 2.09.2016, godz. 22:00

▎BILETY
WSTĘP WOLNY

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Anna Rybacka – muzyk, psycholog, trener wokalny, kompozytor. Laureatka międzynarodowych konkursów jazzowych w Finlandii, Turcji i Polsce. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Karen & Arthur Feldthusen Foundation. W ostatnich latach występowała m.in. z Danish Radio Big Band, Orkiestrą Symfoniczną Odense i DKDM, orkiestrami Adama Rudolpha, Andersa Filipsena i Krestena Osgooda. Pisała muzykę m.in. dla Duńskiego Teatru Królewskiego, oraz wydała płytę Synesthesia z autorską muzyką dla trio Sphere. Jest liderem i współ-liderem Paper Me, Blueberry, Voice&Movement Encounters i The Art Of Escapism.

★ Marek Kądziela – gitarzysta jazzowy, kompozytor. Absolwent Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów, m.in. Nocy Blusowej w Rawie Mazowieckiej w 2000 r., czy konkursu gitarzystów jazzowych Guitar City w 2007 r. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej „Bielskiej Zadymki Jazzowej”, a także szwajcarsko – duńskim stypendium „Foundation Idella”. Współzałożyciel i kompozytor muzyki „International Jazz Quintet” „Off-Quar-Tet” zespołu „Hunger Pangs”,oraz „Kran”.

★ Jakub Dybżyński – klarnecista i kompozytor; absolwent Wydziału Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, oraz Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Uczestnik wielu jazzowych warsztatów w Polsce jak i za granicą pod kierunkiem takich muzyków jak Brad Mehldau, Jeff Ballard, Rudi Mahall czy Tony Mallaby. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych Akademii Teatralnej w Warszawie i Szkoły Filmowej im. Machulskich. Założyciel „Ephemeric Quintet”.

★ Leszek Żądło – (ur. 1945 w Krakowie) – saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Operuje bardzo osobistym językiem muzycznym, jego styl gry wyróżnia melancholijne i liryczne brzmienie, w swojej twórczości czerpie z jazzowego dziedzictwa Johna Coltrane’a.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email