Sound of Affection


20 września 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Sound of Affection – 20/09/2016

Sound of Affection powstał w maju 2014 roku. Jest to projekt muzyczny, w skład którego wchodzą muzycy wywodzący się ze środowiska bydgoskiej i katowickiej Akademii Muzycznej. Kwartet inspiruje się sferą uczuciową, pełną kontrastów i uniesień. Afekt jest dla muzyków bodźcem do improwizowania oraz wspólnym mianownikiem kompozycji. Zespół zdobył I miejsce na konkursie X Europejskie Integracje Muzyczne, III miejsce na konkursie 7th Grupa Azoty Jazz Contest i wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych. Oprócz tego członkowie kwartetu mają na swoim koncie liczne nagrody na konkursach międzynarodowych. W sierpniu 2015 roku kwartet wystąpił na XIX edycji festiwalu Sopot Molo Jazz Festiwal.

▎SOUND OF AFFECTION
Wojciech Piórkowski – saksofon
Jakub Paulski – gitara
Tymon Trąbczyński – kontrabas
Bartosz Szablowski – perkusja
Wtorek, 20.09.2016, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 30 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 33 PLN

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Jakub Paulski – gitarzysta, lider zespołu Sound of Affection. Od 2011 r. doskonali umiejętności w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary jazzowej prof. Piotra Lemańskiego. W roku 2013 uzyskał stopień licencjata w zakresie gry na gitarze jazzowej na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Marka Dykty. W 2015 ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa, specjalizacja: gitara jazzowa w klasie prof. Piotra Olszewskiego, uzyskując stopień magistra sztuki. Jakub uczestniczył w warsztatach ze znanymi muzykami jazzowymi, takimi jak: John Scofield, Dave Kikoski, Victor Bailey, Mark Waggoner, Richie Barshay, Rory Stuart, Benjamin Drazen, Wojciech Niedziela-Meira, Marek Napiórkowski oraz Artur Lesicki. Ponadto brał udział w konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia: 1 miejsce w X Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie z zespołem Sound of Affection; 3 miejsce w Azoty International Jazz Contest z zespołem Sound of Affection; Wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni z zespołem Sound of Affection; 2 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Bydgoszczy jako solista; wyróżnienie na 8 festiwalu Gramy nad Prosną w Kaliszu z duetem Paulski/Poncyljusz. Od kwietnia roku 2015 bierze udział w Soup City – detektywistycznym spektaklu familijnym z udziałem utalentowanych młodych lalkarzy wraz z muzyką jazzową na żywo.
★ Wojciech Piórkowski– Saksofonista tenorowy i sopranowy. Absolwent Akademii Muzycznej im . F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie saksofonu dr. Macieja Sikały, kierunek - Jazz i muzyka estradowa. Współpracuje z zespołami : Sound of Affection, EL Jazz Big Band, EL Jazz Orchestra, Big Band 75’ Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Foozie Quintet, Warm Quintet, Wojciech Piórkowski Duo oraz Wojciech Piórkowski Quartet.
Nagrody :
I miejsce na I Konkursie Improwizacji w Bydgoszczy – 2012
I miejsce na X Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie – 2014
I miejsce na Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie – 2014
III miejsce na Azoty Jazz Contest Tarnów – 2014
Nagroda specjalna – Największy talent festiwalu – na Azoty Jazz Contest Tarnów – 2014
III miejsce na VII Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach - 2015
★ Tymon Trąbczyński – Kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu w szkole muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, gdzie uczył się u takich kontrabasistów jak Zbigniew Wegehaupt, Michał Barański, Adam Cegielski oraz Andrzej Święs. Razem z zespołem Aga Derlak Trio został laureatem II miejsca na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie oraz finalistą konkursów: Czech Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdańskiego Sax Clubu, Azoty Jazz Contest. W 2015 Roku razem z Aga Derlak Trio nagrał płytę “First Thought“ która została wydana przez słowacką wytwórnię HevHetia. Razem z zespołem Sound of Affection otrzymał wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdańskiego Sax Clubu. Z zespołem Zbigniew Namysłowski Super Band występował na dwóch edycjach festiwalu Jazz Rally w Dusseldorfie. Występował również na takich festiwalach jak Letny Hudobny HevHetia Festival w Koszycach i Bratysławie, Sopot Molo Jazz Festiwal czy Brno Jazz. Obecnie Student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu Michała Barańskiego.
★ Bartosz Szablowski – Naukę gry na perkusji rozpoczął w 10 roku życia. Absolwent Wydziału Jazzu w szkole muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie Krzysztofa Gradziuka. Obecnie studiuje na Akademii muzycznej im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Jazzu w Katowicach u Adama Buczka. Wraz z zespołem Aga Derlak Trio zajął II miejsce na festiwalu Jazz Juniors w 2013 roku czego owocem jest płyta wydana w słowackiej wytwórni HevHetia “First Thought“. Z tym samym zespołem zdobył wyróżnienie na przeglądzie zespołów jazzowych w Gdyni. Jest finalistą Krokus Jazz Festiwal oraz RCK Jazz Festiwal. Ma za sobą liczne koncerty m. in: W Czechach, na Słowacji i w Polsce.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email