Słowiński / Carod Quintet


23 maja 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Nowy, międzynarodowy projekt, w którym utwory legendarnego jazzowego skrzypka - Zbigniewa Seiferta skonfrontowane z utworami= wizją muzyki liderów zespołu pozwoliły zbudować zupełnie nową muzyczną przestrzeń i podjąć próbę redefinicji roli skrzypiec w muzyce improwizowanej.

Na program składają się utwory Seiferta z uwielbianych przez miłośników jazzu albumów “Passion”, “Man of the light”, a także kompozycje solowe z wydawnictwa “Solo violin” w nowych opracowaniach.

Apel-les Carod Requesens
https://www.youtube.com/watch?v=5YKjc4Kasms
Jeden z najwybitniejszych hiszpańskich skrzypków jazzowych, kompozytor.
Urodził się w Cambrils w Katalonii w 1989 r. Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku ośmiu lat.
W wieku lat piętnastu zdecydował się przerwać zgłębianie muzyki klasycznej i rozpoczął swoją przygodę z gitarą elektryczną.
W wieku 18 lat, powrócił na studia, by skoncentrować się na jazzie i muzyce współczesnej, które ukończył w 2010 r. w klasach skrzypiec jazzowych i gitary nowoczesnej w L’Aula de Musica Moderna í Jazz del Conservatori del Liceu (Barcelona). W tym samym roku został przyjęty do Escola Superior de Musica de Catalunya w Barcelonie.
W lipcu 2014 r. zdobył II Nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie.
Powtórzył sukces podczas kolejnej edycji konkursu - w 2016 r. zdobył II Nagrodę w II Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie.
Prowadzi własne zespoły jazzowe, w tym Apel-les Carod Quartet, Apel-les Carod Septet i Apel-les Carod Trio;
współpracował także z Eclectic Colour Orchestra, A Strings Affair, Lecirke, Txarango.
Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie pogłębia swoją znajomość muzyki w New School for Jazz and Contemporary Music.
“I can say without a doubt that Apel·les Carod is one of the most naturally talented young modern jazz violinists that I have ever come across.
Upon Listening to him I was struck by his ability to involve an audience with pure musicality not empty showmanship” - Mark Feldman.

Stanisław Słowiński
Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej.
Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny klubów i festiwali całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile.
Z autorskim materiałem zadebiutował albumem „Landscapes Too Easy To Explain”, który ukazał się międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia.

“Słowiński podtrzymuje słynny “cud nad Wisłą“ Możdżera, a mianowicie sprawia, że Polacy chcą słuchać jazzu.(...)
Stanisław Słowiński Quintet ma brzmienie, którego nie da się pomylić z żadnym innym.“
Weronika Sraga – zwysokiegoc.pl

Podczas premierowej trasy koncertowej liczącej ponad 30 000 km zespół odwiedził wiele krajów europejskich; m.in. Hiszpanię, Serbię, Rumunię, Słowację, Czechy, Węgry; wziął też udział w największej w historii polskiej jazzowej trasie koncertowej w Chinach – Jazzpopolsku.

“One can hardly find a more spiritually “Polish Jazz“ album than this one.“ - Adam Baruch o Landscapes Too Easy To Explain

Album spotkał się ze świetnym przyjęciem publiczności i krytyków muzycznych. Doceniły go polskie i zagraniczne media branżowe.

▎STANISŁAW SŁOWIŃSKI QUINTET
Stanisław Słowiński – skrzypce
Apel-les Carod – skrzypce
Mateusz Sobiechowski – fortepian
Justyn Małodobry – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Wtorek, 23.05.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email