Sławek Jaskułke Trio


17 maja 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Po wielu latach koncertowania i nagrywania solo, współtworzenia jazzowego duetu fortepianowego Duodram oraz tworzenia projektów specjalnych jak np. Chopin na pięć fortepianów Sławek Jaskułke powraca do idiomu jazzowego tria fortepianowego i swojej macierzystej formacji muzycznej.
JASKUŁKE TRIO to zespół będący przykładem współczesnego podejścia do jazzu w oparciu
o tradycyjną formę jazzowego tria fortepianowego. Sławkowi Jaskułke towarzyszą Krzysztof Dziedzic na perkusji oraz Max Mucha na kontrabasie.
Artysta czerpie z pianistyki największych przedstawicieli gatunku, interpretując ją na własny sposób. Tworzy muzykę posiadającą wyraźny, indywidualny styl i rozpoznawalne brzmienie. Poprzednia płyta Jaskułke 3yo pt. „Sugarfree” odniosła wielki sukces medialny, utrzymując się dwa tygodnie na pierwszym miejscu jazzowej listy przebojów ówczesnego Jazz Radia, zaś zespół koncertował na niemal wszystkich kontynentach i większych festiwalach jazzowych Europy i świata, także w ramach trasy koncertowej amerykańskiego saksofonisty Davida Murraya.
Płyta Jaskułke Trio „ON” jest sumą wieloletniej pracy oraz procesu twórczego. W warstwie merytorycznej album jest zgłębieniem sztuki improwizacji jazzowej oraz pracą nad strukturą kompozycji. W warstwie stylistycznej utrzymany w duchu modern mainstreamu i współczesnych kierunków jazzu europejskiego. To, co dla Jaskułke ważne, to budowa formalna, a także spójna konstrukcja całości. Artysta eksperymentuje z materią muzyczną w sposób świadomy i konsekwentny, kładąc szczególny nacisk na interpretację, dla której zawsze punktem wyjścia jest kompozycja.
„(…)Kiedy Sławek Jaskułke usiądzie przy fortepianie, to zapamiętuje się to, że jest absolutnym mistrzem jeżeli chodzi o bycie instrumentalistą.”
AGNIESZKA SZYDŁOWSKA - dziennikarka, Trójka Program III Polskiego Radia
„Sławek Jaskułke Trio (…) nie jest programem wydumanym (…), a atrakcyjną, świeżo brzmiącą, odważną, łączącą wiele elementów fuzją”
JAZZPRESS

▎SŁAWEK JASKUŁKE TRIO ON
Sławek Jaskułke – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Krzysztof Dziedzic – perkusja
Środa, 17.05.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 88 PLN
- - - - - - - - - - -
★ Sławek Jaskułke - Jeden z najoryginalniejszych talentów polskiego jazzu ostatniego dziesięciolecia. Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy International Performing Arts Center w Moskwie.
★ Max Mucha – Kontrabasista urodzony w Częstochowie, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie mieszkający w Berlinie gdzie kształci się pod okiem Grega Cohena w Jazz Institut Berlin. Laureat JazzJuniors, Getxo (Hiszpania), Tarnów Jazz Contest („Największy Talent Festiwalu”) oraz Jazz Hoeilaart (Belgia), gdzie został wyróżniony nagrodą dla najlepszego kontrabasisty konkursu.
★ Krzysztof Dziedzic - Absolwent Akademi Muzycznej w Katowicach. Od 2008 członek zespołu Nigela Kennedyego. Z wybitnym skrzypkiem koncertuje po całym świecie od Sydney po Tokio. Twórca forum i grupy społecznościowo-tematycznej Polish Drummers skupiającej 1500 perkusistów (f/polishdrummers).
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

https://www.youtube.com/watch?v=DZS7V9F2RaE
https://www.youtube.com/watch?v=8EVEyZUzAPU

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email