Renata Plaga Art Installation / Alina Mleczko Quartet „Gentle Jazz”


27 czerwca 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Renata Plaga, poetka, blogerka, reżyserka dokumentu Realna utopia. Od 2007 roku, konsekwentnie i z pasją publikuje albumy poezji: Metaxa, Kobieta, Usłyszane w ciszy, Nieznane, Skupienie, Na Dobry początek, Amma - Love in action, FLOW, 12 życzeń, Zero Grawitacji, Gentle, Poezje wpisuje w przestrzeń galeryjną, miejską, biznesową, przełamując stereotypy myślowe i konwencje. Wypracowała minimalistyczny styl z mocną puentą filozoficzną, przekazuje słowa poprzez albumy, filmy, instalacje przestrzenne.
Absolwentka Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Dziennych Studiów Dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Przez lata specjalistka od strategii komunikacji. Jako artystka czterokrotnie wyróżniona stypendium ZAIKS.

Alina Mleczko - saksofonistka najczęściej wykonująca muzykę klasyczną i współczesną. Solistka koncertująca w salach filharmonicznych w kraju i za granicą. Pedagog. Doktor sztuk muzycznych. Adiunkt na UMFC w Warszawie. Tworzy także projekty czerpiące z muzyki jazzowej i ethno.
Koncerty Aliny Mleczko z udziałem Buby Badije Kuyateh to niespotykane połączenie dwóch skrajnie od siebie różnych muzycznych światów a także pozornie niewspółgrających ze sobą barw instrumentów. Fuzja tradycji afrykańskiej i polskiej ale także fuzja doświadczeń artystycznych wykonawców i gatunków muzycznych z których się wywodzą.
Doświadczenia w muzyce europejskiej, klasycznej i współczesnej Aliny Mleczko w połączeniu z jakże odmienną energią i „transowością” muzyki afrykańskiej Buby Badije Kuyateh, tworzą niespotykaną nową jakość. To autorski projekt oparty na własnych kompozycjach i improwizacji. Ta osobista wypowiedź artystów znajduje znakomite połączenie z poezją Gentle. Wibracja słowa współgra z energią dźwięku. Muzyka „wzmacnia” wydźwięk słowa.

▎ RENATA PLAGA ART INSTALLATION / ALINA MLECZKO QUARTET „GENTLE JAZZ”
Renata Plaga – poezja, malarstwo, instalacje artystyczne
Alina Mleczko – saksofony sopranowy i altowy
Buba Badije Kuyateh – kora afrykańska
Wojciech Gumiński – kontrabas
Albert Karch – perkusja

Wtorek, 27.06.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN
* Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email