Rafał Gorzycki Ensemble Tuning


13 października 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Najnowsze trio Rafała Gorzyckiego to druga odsłona jego tryptyku triowego, który rozpoczął albumem „Playing” ( Top Ten of Polish Jazz 2016, 3 miejsce).
Ensemble Tuning tworzą wyjątkowy muzycy: Tomasz Pawlicki - fecista i kompozytor, jeden z największych instrumentalistów w Polsce, koncertmistrz Opery Nova w Bydgoszczy, oraz Kuba Ziołek – laureat Paszportu Polityki 2016, lider wielu ważnych projektów i zespołów z pogranicza muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i improwizowanej – multiinstrumentalista, obsługujący tutaj elektronikę. Lider projektu i perkusista, kompozytor – Rafał Gorzycki, jest zaliczany do grona najważniejszych i najbardziej twórczych, płodnych artystów współczesnego jazzu oraz kameralistyki w Polsce. Nagrał do tej pory 22 autorskie albumy i jest laureatem wielu nagród, wyróżnień oraz stypendiów.
Założeniem tria jest praca nad brzmieniem, jego transformowanie i ekspozycja jako głównej składowej muzycznej kreacji. Pierwsze koncerty odbędą się jesienią 2017 roku a album pojawi się w 2018 roku.

▎ RAFAŁ GORZYCKI ENSEMBLE TUNING
Tomasz Pawlicki - fet , elektronika
Kuba Ziołek - elektronika
Rafał Gorzycki - perkusja, elektronika

Piątek, 13.10.2017, godz. 20:30

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email