Quantum Trio


24 stycznia 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Quantum Trio (Polska / Chile) jest zespołem założonym na początku 2012 roku w Rotterdamie, w Holandii. Członkowie zespołu poznali się podczas studiów w słynnym Konserwatorium Codarts Rotterdam. Po regularnych zajęciach na uczelni zaczęli improwizować, spotykać się tylko i wyłącznie po to, aby grać, co im tylko przyszło do głowy. Błyskawiczne tworzenie muzyki jest jedną z głównych części ich występów, gdzie obok wykonywania wcześniej napisanych autorskich kompozycji, zaczynają improwizować tu i teraz. Dlatego każdy ich koncert jest wyjątkowym przeżyciem dla zgromadzonej publiczności. Brzmienie zespołu inspirowane jest muzyką klasyczną, jazzem, awangardą, ale i muzyką popularną, krystalizuje się pomiędzy drapieżnym saksofonem, kojącym fortepianem oraz hipnotyzującymi rytmami perkusji. W kompozycjach czuć klimat filmów, jak również transu z głębokich medytacji. Różnorodna skala barw przewija się od intensywnych ballad, jazzowego punk’u do eksplodujących entuzjazmem utworów o czekoladzie. Muzyka ta nie mogłaby jednak powstać, gdyby nie kwantowa nieoznaczoność przejawiająca się we wspólnym oddziaływaniu trzech muzyków, którzy spotkali się we właściwym miejscu o właściwym czasie.
Album „Gravity” został wybrany Debiutem Roku 2015 przez Polish Jazz!
http://quantumtrio.com/
https://www.facebook.com/QuantumTrio/

▎QUANTUM TRIO
Michał Jan Ciesielski – saksofon tenorowy i sopranowy
Kamil Zawiślak – fortepian
Mora Matus – perkusja
Wtorek, 24.01.2017, godz. 20:30

- - - - - - - - - - -
★ Michał Ciesielski - Saksofonista, kompozytor, aranżer, inżynier dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego Macieja Sikały. Wcześniej ukończył SM I i II st. w Gdańsku w klasie saksofonu klasycznego Władysława Chwina oraz Adama Wendta. W latach 2011-12 studiował w Codarts University for the Arts w Rotterdamie u Bena van den Dungen, Dicka de Graaf oraz Simona Rigtera.
Jest laureatem VI Międzynarodowego Konkursu Improwizacji w Katowicach w 2013 r. oraz Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej w Łomży.
Współpracował lub współpracuje z zespołami: Inner Out, Tymon Tymański & The Transistors, VDRSH! (NL), La Clave Caliente (NL), Fra Fra Sound (NL), Codarts Big Band (NL), Jan Konop Big Band oraz Big Band AM w Gdańsku (w tym m.in. Ewa Bem, Leszek Możdżer, Jarek Śmietana, Wojtek Karolak, Ewa Uryga, Grażyna Łobaszewska), White Tie Orchestra, Wojciech Staroniewicz A’Freak-an Project, Maciej Grzywacz, Cezary Paciorek, Gosia Szmuda – Jazz dla Dzieci, Ilona Damięcka, Artur Dyro Executive Summary, Tangueros Balticos, chórem Jana Łukaszewskiego (trasa koncertowa po Japonii w 2007 roku oraz nominacja płyty do nagrody Fryderyka 2009).
Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich m.in. z Eddie Danielsem, Seamusem Blake, Edem Partyką, Donem Bradenem, Kurtem Rosenwinklem, Barrym Harrisem, Clarencem Pennem, Larrym Grenadierem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Żądło, Pawłem Gusnarem.
★ Kamil Zawiślak - Pianista, wokalista, kompozytor, aranżer, absolwent Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach w klasie akordeonu, absolwent wydziału jazzowego Konsweratorium w Rotterdamie – Codarts, w klasie fortepianu Roba Van Bavel oraz Krisa Goessensa.
Znany również jako kompozytor/producent muzyki electro-pop Milky Wishlake, z którym to projektem występuje na wielkich festiwalach i klubach europejskich.
Dawniej członek zespołu „The Zest Quartet”. Współpracuje z wieloma zespołami zarówno jazzowymi, jak i muzyki popularnej. Uczestnik warsztatów z: Joshua Redman, Dado Moroni, Peter Erskine, Barry Harris.
★ Luis Mora Matus - Perkusista pochodzacy z Chile, rozpoczął grę na perkusji w wieku 15 lat, pobierając u jednego z najlepszych perkusistów w Chile – Andresa Silvy, jak również współpracował z wieloma zespołami muzyki popularnej i latynoskiej.
W wieku 18 lat przeprowadził się do Sao Paulo w Brazylii, gdzie studiował w konserwatorium Souza Lima/Berklee. W ciągu 4-ech lat pobytu w Brazylii nabrał ogromnego doświadczenia współpracując z przeróżnymi zespołami jazzowymi, popowymi, rockowymi czy zespołami muzyki brazylijskiej, w tym z Sizao Machado (Chet Baker, Djavan, Elis Regina), Michel Leme, Daniel D´ Alcantara, Vitor Alcantara, Lupa Santiago, Marcelo Coelho, oraz wieloma innymi.
Grał również w Szkole Samby Vai Vai, która jest jedną z najważniejszych szkół samby w Sao Paulo, wygrywając 3cią nagrodę podczas Karnawału w 2007 roku.
W 2009 roku przeprowadził się do Holandii, gdzie ukończył studia magisterskie na Konserwatorium Codarts w Rotterdamie. Zdobywca I nagrody podczas Leidense Jazz Competition, I nagrody podczas Zomer Terras oraz II nagrody podczas Latin Fanatics. Uczestnik warsztatów z Jason Moranem, Larry Grenadierem, Kurt Rosenwinkelem, Davidem Liebmanem, Jamesem Farmem.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com
https://youtu.be/P33A1YSF4j8 - promomix
https://youtu.be/g81rn_GA8jI
https://youtu.be/YtDGdKxBPNs

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email