Piotr Lemańczyk Trio


26 stycznia 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z najwybitniejszymi nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Jerry Bergonzi /USA/,Walter Smith 3, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/,Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Walter Smith III /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ i innymi. Nagrał siedem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum.
W jego nowym projekcie biorą udział młodzi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznych, którzy mimo młodego wieku, mają w swym dorobku szereg nagród i wyróżnień artystycznych.

Muzyka, którą grają̨, jest wypowiedzią̨ poprzez radość́ współtworzenia i wzajemnego rozumienia siebie. Można w niej odnaleźć́ ekspresję, dbałość́ o każdy dźwięk, wirtuozerię, przestrzeń́, rozbudowane improwizacje, nowoczesność́ i tradycję, a więc to, co decyduje o sztuce i wyjątkowości muzyki jazzowej. Najnowsze kompozycje, które skomponował Piotr Lemańczyk, to piękne, ciekawe linie melodyczne z bogatą harmonią i często zmieniającym się̨ metrum. Napisane specjalnie na ten skład utwory, dają możliwość́ nieskrępowanej improwizacji i dialogu, który powstaje na każdym koncercie. Jest to zespół składający się̨ z wszechstronnych i kreatywnych postaci, które z pasją oddają̨ się̨ sztuce muzyki.

▎PIOTR LEMAŃCZYK TRIO
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Jakub Skowroński – saksofon tenorowy i sopranowy
Sławek Koryzno – perkusja
Czwartek, 26.01.2017, godz. 20:30

-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

https://youtu.be/fsr5onH_Z2U

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email