Piotr Kułakowski Quartet


10 maja 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Critical Level to nowy muzyczny projekt charyzmatycznego kontrabasisty z Pomorza - Piotra Kułakowskiego, do którego zaprosił fantastycznych, bardzo interesujących muzyków reprezentujących trójmiasto. W Grudniu 2014 roku zespół nagrał materiał muzyczny, którego premiera miała miejsce pod koniec Września 2015 roku. Płyta Critical Level ? ?Golden Goal? została wydana przez wytwórnię Soliton z Sopotu. Na płycie znalazło się 6 kompozycji a okładka płyty została narysowana przez znakomitego słupskiego rysownika Daniela Pomierskiego.

?Poprzez obecność w zespole elektrycznego pianina i ogólnej atmosfery zabawy, młodzieńczej radości i spontaniczności - jeden z najlepszych kontrabasistów młodego pokolenia, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Katowicach Piotr Kułakowski przypomina na “Golden Goal“, że jazz może też porywać do tańca i że tego właśnie może oczekiwać część fanów?.
- Mieczysław Burski, www.polskieradio.pl

?Siłą napędową utworu “Golden Goal“ jest bezsprzecznie sekcja rytmiczna dbająca nieustannie o to, by odbiorca nie mógł ot tak usiąść spokojnie, by ledwie posłuchać, ukradkiem, prezentowanych emocji i dźwięków - tu trzeba... uczestniczyć, samemu, albo - nie sięgać po album wcale, póki nie będziemy gotowi oddać mu się całkiem?.

- Marta Ratajczak, http://babskimuchem.blox.pl


?PIOTR KUŁAKOWSKI QUARTET ?CRITICAL LEVEL?
Piotr Kułakowski ? kontrabas
Emil Miszk ? trąbka
Artur Jurek ? keyborads
Roman Ślefarski ? perkusja
Wtorek, 10.05.2016, godz. 20:30


- - - - - - - - - - -
? PIOTR KUŁAKOWSKI ? czołowy polski kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (2004) wydz. Jazz i Muz. Rozrywkowa w klasie J. Niedzieli. Założyciel i lider zespołu DePrezes Quartet z którym zajął I Miejsce w: VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach 2003, oraz nagrodę dla najlepszego zespołu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni 2003. Współpracował i koncertował z czołowymi polskimi muzykami: Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Maciej Sikała, Leszek Kułakowski, Jacek Pelc, Leszek Żądło, Kazimierz Jonkisz, Dominik Bukowski i muzykami niemieckimi : Rolf Zielke, Christian Knoche, Ulli Orth, Michael Kullick, Christoph Titz oraz ze światowej sławy amerykańskim trębaczem EDDIE HENDERSONEM.
Koncertował w wielu czołowych klubach jazzowych w Polsce, Niemczech, Holandii, Szwecji oraz był uczestnikiem wielu festiwalu muzycznych w Polsce. W 2009 odbył trasę koncertowa po Chinach z projektem Poems of Chopin. Promując muzykę Chopina w Chinach.
Nagrał ponad 20 płyt z czołowymi polskimi muzykami.
Piotr Kułakowski jest także asystentem w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa prowadząc zajęcia z kontrabasu i gitary basowej. W 2015 roku zdobył tytuł Doktora sztuk muzycznych w dziedzinie Instrumentalistyka i specjalności ?gra na kontrabasie?.

? EMIL MISZK ? bardzo uzdolniony trębacz młodego pokolenia z trójmiasta rozpoznawany już w Polsce. Naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Świetny solista jak i kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Jan Konop Big Band, Critical Level, Kamil Piotrowicz Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet North, kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Współpracuje również z orkiestrami: Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis. Jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i we Włoszech. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

? ARTUR JUREK - pianista, hammondzista, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwalu Jazz Juniors wspólnie z zespołem “Unit Seven“. Koncertował między innymi w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Argentynie, Meksyku, Wenezueli... Występował u boku Minoru Ozone, Sadao Watanabe, Douga Camerona, Iana Gillana, Hala Fraziera, Jordana Benetta. Aranżuje na potrzeby gdyńskiego Teatru Muzycznego, Maybe Theater Company, Hevelius Brass. Współtworzył aktorskie projekty Marka Richtera, Andrzeja Słabiaka. Wspólnie z zespołem Mietek Blues Band nominowany do Fryderyka 2010 w kategorii “Album Roku Blues“. Obecnie współpracuje z Przemkiem Dyakowskim, Leszkiem Dranickim, Jackiem Siciarkiem, zespołem Paul Band, Critical Level, Polską Filharmonią Bałtycką, i z wieloma trójmiejskimi zespołami.

? ROMAN ŚLEFARSKI ?wspaniały perkusista , muzyk, aktor. Absolwent warszawskiej szkoły jazzowej na Bednarskiej, gdzie szkolił się pod okiem Czesława “Małego“ Bartkowskiego (dyplom 2000 r.) . Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Pierwszym sukcesem artystycznym było zdobycie indywidualnej nagrody NOWA TWARZ POLSKIEGO JAZZU, jak i GRAND PRIX wraz z zespołem THE NEWEST TRIO (Marcin Urban - piano, Michał Jaros - bas, Roman Ślefarski - drums) na festiwalu JAZZ NAD ODRĄ \'96 we Wrocławiu. Występował z gwiazdami międzynarodowej sceny jazzowej takimi jak: Scott Hamilton, Mack Goldsbery, Reggie Moore, Michał Urbaniak, Charles Gayl, Burghard Kunkel, Ray Blue, Aga Zaryan, Doug Legacy, Tymon Tymański.
Dzięki pasji do muzyki i miłości do perkusji, oprócz jazzu biegle porusza się w różnych gatunkach muzycznych: pop, rock, punk, reggae, ska, folk, blues. Świadczy o tym współpraca m.in z: Kazikiem Staszewskim, Jackiem Lachowiczem, Olgą Jackowską oraz z zespołami: Shannon, Pan Profeska, Kuśka Brothers, El Banda.
Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniu kilkunastu płyt, jak i ścieżek dźwiękowych do filmów i spektakli.
Ciekawostką jest głośny film “Moje miejsce“ (reż. Leszek Dawid) w którym zagrał główną role, opowiadał historię... perkusisty.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email