Pathfinder


31 marca 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

PATHFINDER to projekt trójki cenionych polskich muzyków jazzowych: Radek Nowicki na saksofonach, Andrzej Święs na kontrabasie i Sebastian Frankiewicz za perkusją.

Każdy z trójki muzyków posiadł wystarczające kwalifikacje do rozpoczęcia autorskiej kariery, liczne nagrody na konkursach i festiwalach, będące dowodem instrumentalnego kunsztu, współpraca fonograficzna i koncertowa z twórczymi muzykami jazzowymi z Polski i zagranicy to niekwestionowane atuty tego składu.
Program płyty złożony jest z kompozycji własnych, a ten jeden - cover Radiohead [Pyramid Song], trudno nazwać oklepanym szlagierem, nie chowają się za standardami jazzowymi, świadczy to o głębokim przekonaniu co do wartości własnej twórczości, w której muzycy mogą w pełni wyrazić siebie.

Balansując między free jazzem a tonalnym graniem odnajdują swój głos, który brzmi świeżo i inspirująco. Jak sami mówią “fascynują się zarówno Radiohead, Bjork, jak i Dapp Theory, Stevem Colemanem, Julią Hulsmann czy Nikiem Bartschem, ale też innymi, bardziej znanymi już muzykami jazzowymi, jak Brad Mehldau“
Nowicki / Święs / Frankiewicz Trio wykorzystuje swoje mistrzostwo techniczne do inteligentnej gry z tradycją, która skonfrontowana z nierzadko rebeliancką postawą daje zdumiewający efekt.
★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. ★

▎PATHFINDER
Radosław Nowicki – saksofony
Andrzej Święs – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Piątek, 31.03.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

https://youtu.be/ifFE3ixsy_I
https://soundcloud.com/nowicki-swies-frankiewicz

http://jazzarium.pl/przeczytaj/recenzje/pathfinder

http://www.multikulti.com/nowicki-swies-frankiewicz-trio.html

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email