Nightwatchers - Late Night Show


6 października 2016 23:00

Dodaj do kalendarza Google

The Nightwatchers to dwuosobowa formacja, w której skład wchodzą: wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość gitarzysta i wokalista Rupert Wates, oraz pianista jazzowy, wirtuoz fortepianu Bartosz Hadała. Muzycy współpracują ze sobą od 2008 roku, mają w swoim dorobku 3 albumy. Ostatnia płyta zatytułowana „The Nightwatchers” to 12 kompozycji Ruperta Wates, które w pewnym sensie podsumowują jego dotychczasową twórczość, a jednocześnie w zupełnie nowy sposób prezentują nagrane już kiedyś piosenki.

„Wates to znakomity gitarzysta, któremu doskonale towarzyszy pianista Bartosz Hadała. Razem zapewniają wyrafinowaną formę rozrywki”. (thespec.com July 2013)

„Wates to utalentowany piosenko-pisarz, którego styl przywodzi na myśl twórczość Gordona Lightfoot’a. Jego teksty bogate są w komentarze, krytykę, są pełne humoru ale i zadumy, jego muzyka sprawia, że słuchacze w jednej chwili podrygują nogą w takt muzyki a za chwilę siedzą zasłuchani w bezruchu. Joe’s Cafe to prawdziwie coś wyjątkowego”. (Rebecca Costie, Hamilton Fringe Festival Community Reviews, July 22, 2013)

„Publiczność była zachwycona występem. Państwo będą również”. (Hamilton Fringe Festival Community Reviews, July 21, 2013).

▎NIGHTWATCHERS
Ruppert Wates – gitara, wokal
Bartosz Hadała – fortepian

Czwartek, 6.10.2016, godz. 23:00

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 10 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 10 PLN

Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Ruppert Wates – urodził się w Londynie, studiował na Oxford University. W 1994 roku podpisał ekskluzywny kontrakt z firmą wydawniczą Eaton Music i do dzisiaj jest „pełnoetatowym” kompozytorem muzyki i autorem tekstów. W latach 90-tych współpracował z angielską wokalistką jazzową Liz Fletcher, która nagrała dwa albumy „Mellowmania” i „Blue Afternoons” wydane później przez wytwórnię płytową Mainstream z muzyką i tekstami autorstwa Ruperta Wates. W roku 2001 przeniósł się do Paryża gdzie skompletował własny zespół. W roku 2006 nagrał debiutancki album „Sweet or Bitter Wine” dla wytwórni Mainstream. W roku 2007 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, a w roku 2008 osiedlił się na stałe w Nowym Jorku. Od przyjazdu do USA Wates wydał poprzez własną wytwórnię Bite Music Limited 5 autorskich albumów, z których każdy prezentowany był obszernie za pośrerdnictwem stacji radiowych na całym świecie.
W roku 2010 Wates nagrał album w nowej konwencji zatytułowany „Joe’s Cafe”, na który złożyło się 15 utworów inspirowanych historiami prawdziwych Amerykanów a nagrań dokonało 15 wokalistów.
Materiał z albumu „Joe’s Cafe” prezentowany jest również jako spektakl teatralny, który Wates wykonuje podczas festiwali „Fringe and Theater” odbywających się w wielu miastach w USA i Kanadzie. Wiecej informacji na temat „Joe’s Cafe” znajduje się na stronie www.bitemusiclimited.com
Rupert Wates grywa około 160 koncertów rocznie, występując w USA, Kanadzie i Europie. Był nagradzany przeszło 30 razy za swoją twórczość oraz nazwany „wybitną postacią w muzyce amerykańskiej” przez The Folk And Acoustic Music Exchange (www.acousticmusic.com) Więcej informacji na temat jego kariery solowej znajduje się na stronie www.ruprtwatesmusic.com.

★ Bartosz Hadała – urodził się w Stalowej Woli, gdzie od siódmego roku życia uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej 1-go i 2-go stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego. Już od najmłodszych lat brał udział w warsztatach muzycznych, konkursach i festiwalach. Jako 15-stolatek został najmłodszym finalistą w Konkursie Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza w Kaliszu, a dwa lata później otrzymał stypendium do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1996 wyjechał na studia do Odesskiego Konserwatorium aby studiować pod okiem pofesora Anatolija Kardaszewa, a w 1998 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął studia na wydziale jazzu w Western Michigan University, w Kalamazoo, w stanie Michigan. W roku 2003 zaproszony został na Konferencję IAJE gdzie zaprezentował swój kwintet „Bartosz Hadala Group”. W maju tego samego roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie spędził 6 lat współpracując z wieloma znakomitymi muzykami t.j. Randy Brecker, Billy Hart, Lenny White, Antonio Sanchez, Johannes Weidenmueller, Dave Anderson, Ada Rovatti, Jon Irabagon czy wokalista Rupert Wates.
W roku 2010 Bartosz przeniósł się do Toronto (w Kanadzie) gdzie koncertuje z czołówką kanadyjskich muzyków t.j. basista Mike Downes, Rich Brown, perkusista Mark Kelso czy saksofonista Chris Gale.
Również w roku 2010 ukazał się debiutancki album jazzowy Hadały zatytułowany „The Runner Up”, na który złożyło się 9 kompozycji własnych oraz standard „A Night in Tunisia”, a w nagraniach udział wzięli między innymi trębacz Randy Brecker oraz perkusista Antonio Sanchez. Płyta została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez krytyków, którym spodobała się gra lidera jak i jego kompozycje.
W ciągu ostatnich 5 lat, Bartosz Hadała gościł wielokrotnie w Polsce gdzie miał przyjemność współpracy jako lider i jako sideman z wieloma polskimi muzykami t.j. Jacek Pelc, Czarek Konrad, Paweł Pańta, Jarosław Śmietana, Maciej Sikała, Robert Majewski czy Henryk Miśkiewicz.
http://www.bartoszhadala.com/
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email