New Jazz Scene: Przemysław Chmiel Quartet


12 grudnia 2018 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Serdecznie zapraszamy na kolejny wieczór projektu New Jazz Scene. Tego wieczoru zagra Przemysław Chmiel Quartet.

Przemysław Chmiel Quartet to zespół, który współtworzą studenci Akademii Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przemek, Mateusz i Michał poznali się na Wydziale Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wraz z Piotrkiem studiują obecnie na jednym roku, na Wydziale Jazzu w Katowicach. Zespół został założony w 2017 roku, z chęci wspólnego grania oraz z potrzeby tworzenia muzyki autorskiej.

W październiku 2018 roku zespół zajął drugie miejsce w kategorii ,,zespół instrumentalny", w prestiżowym konkursie Blue Note Poznań Competition.

Kwartet wykonuje kompozycje Przemysława Chmiela oraz standardy jazzowe. Twórczość lidera to muzyka różnorodna, która wychodząc z szeroko rozumianej tradycji jazzowej, prezentuje rozmaite muzyczne inspiracje autora. Głównym założeniem zespołu jest wykonywanie muzyki improwizowanej, która nie będzie nużąco jednolita i która zaprezentuje słuchaczowi wielorakie brzmienia i nastroje. Muzycy tworzą klasyczny kwartet jazzowy, wykonujący nieklasyczny i niesztampowy jazz.

Przemysław Chmiel - saksofon
Mateusz Gramburg - fortepian
Piotr Narajowski - kontrabas
Michał Szeligowski- perkusja

START: 20:30
BILETY: 20 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email