New Jazz Scene: NKQ


20 lutego 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu NKQ, założonego z inicjatywy Natalii Kordiak.
Zespół wykonuje muzykę improwizowaną. Kreowaną prawdziwą wrażliwością. Głos ludzki wykorzystywany jest jako kolejny instrument. NKQ to muzyka pełna sonoryzmu, abstrakcji i wolności, której słucha się i doświadcza.
W kwietniu 2019 nakładem słowackiej wytwórni HevHetia ukaże się pierwszy album zespołu.

Natalia Kordiak - wokal
Mateusz Kołakowski - fortepian
Alan Wykpisz - kontrabas
Grzegorz Pałka - perkusja
Przemysław Chmiel - saksofon

START: 20:30
BILETY: 30 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.


Natalia Kordiak – wokalistka jazzowa, kompozytorka. Psychodelicznie wrażliwa, najpiękniejsza, gdy zapomina, że ma być jakaś. Nie powiesz o niej eteryczna, od dawna nie dziewczęca. Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Katowicach, absolwentka „Bednarskiej” - policealnego studium Jazzu im. Henryka Majewskiego. Zdobywczyni Grand Prix - Voicingers 2018 - International Jazz Contest for singing musicians, II nagrody na Tarnów Jazz Contest 2017 oraz wyróżnienia na Blue Note Poznań Competition 2017.

Mateusz Kołakowski – fortepian. Pianista wirtuoz z barwnym życiorysem. Pomimo że pierwsze peany na swój temat czytywał jeszcze w wieku pacholęcym, a talent postawił go na piedestale zdobywców licznych i prestiżowych nagród, pracę na scenie traktuje ze zdrowym dystansem. Stypendysta Berklee School of Music, który występował w Azji, Afryce, Ameryce i Europie. Naturszczyk prostoduszny i prostolinijny.

Alan Wykpisz – kontrabas. Jeden z najczęściej nagradzanych basistów wśród młodych, polskich muzyków jazzowych. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej, doktorant Katowickiej Akademii Muzycznej (uważanej za najbardziej prestiżową w kraju). Związany z High Definition Quartet, Mateusz Gawęda Trio i wieloma innymi składami. Obdarzony nietypowym poczuciem humoru.

Grzegorz Pałka – perkusja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, związany z High Definition Quartet i Mateusz Gawęda Trio. Wielokrotnie nagradzany w konkursach i na festiwalach perkusyjnych oraz jazzowych o znaczeniu zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. Najbardziej charyzmatyczny perkusista młodego pokolenia.

Przemysław Chmiel - saksofonista, kompozytor. Absolwent policealnego studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie saksofonu Łukasz Poprawskiego. Obecnie student wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W klasie Marcina Kaletki. Laureat pierwszej nagrody w kategorii solowej Tarnów Jazz Contest 2018. Zdobywca wyróżnienia na Novum Jazz Festival 2018 w Łomży. Wraz z autorskim Przemysław Chmiel Quartet zdobył II miejsce na 2018 Blue Note Poznań Competition. Współpracuje z kwintetem Moniki Malczak, z którym występował na prestiżowych festiwalach Jazztrzębie oraz Jazz w Ruinach, oraz zakwalifikował do finału konkursu Jazz Juniors.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email