New Jazz Scene: Nikola Lipska "Kolędy"


5 grudnia 2018 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Serdecznie zapraszamy na kolejny wieczór projektu New Jazz Scene. Tego wieczoru zagra zespół Nikoli Lipskiej z przedpremierowym materiałem, z pierwszej płyty wokalistki, „Kolędy”.

Album to wydanie polskich kolęd i pastorałek w jazzowym klimacie. Aranże stworzył znakomity kompozytor i pianista Adam Jarzmik. W projekcie uczestniczyli także inni świetni instrumentaliści między innymi Piotr Budniak - perkusista, Jakub Łępa - saksofony, Michał Zwierniak - gitary, Maciej Kitajewski - kontrabas i gitara basowa oraz Patrycja Michalska - duet z Nikolą w 2 utworach oraz chórki.

Oficjalna premiera płyty nastąpi 6 grudnia. Album będzie dostępny m.in. w grudniowym numerze magazynu Jazz Forum oraz merlin.pl. Patronat nad albumem objęli: JAZZ FORUM, Jazz PRESS, Radiojazz.FM, Jazz Soul, LEGALNA KULTURA, Radio 5, Radio Warszawa, Polskie Radio Białystok.

Nikola Lipska (ur. 5 czerwca 1997 r.) – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności wokalistyka jazzowa pod skrzydłami mgr. Beaty Przybytek. Jest także absolwentką klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie.

Nikola jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in. 2014 rok - I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu muzyki Filmowej Soundtrack w Łomży – oceniana przez Grażynę Łobaszewską 2015 rok - III miejsca wraz z pianistą Kacprem Kasprzakiem na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Eurosong w Malborku – ocenia na przez Janusza Szroma

W 2017 i 2018 roku jedna z 14-tu uczestników sekcji wokalnej Festiwalu Fama w Świnoujściu. Na swym koncie poza wieloletnią – i wciąż trwającą współpracą z dr.hab Anną Serafińską oraz Beatą Przybytek przeszła wiele szkoleń oraz warsztatów prowadzonych przez Panią Grażynę Łobaszewską, Panią Danutę Błażejczyk, oraz na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Pułwach pod okiem dr.hab. Janusza Szroma i Kevinem Mahogany.

Nikola Lipska – wokal
Patrycja Michalska – wokal
Kuba Łępa – saksofon
Michał Zwierniak – gitara
Adam Jarzmik – fortepian
Maciej Kitajewski – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja

START: 20:30
BILETY: 30 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email