New Jazz Scene: Jakub Paulski Trio


23 października 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Franciszek Pospieszalski – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz Peter Somos – węgierski perkusista eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez odmiany jazzu, po muzykę współczesną. Muzyka jest żywiołowa i kontrastująca. Składają się na to wieloczęściowe kompozycje oraz proste miniatury na wzór piosenek.

Jakub Paulski Trio
Jakub Paulski - gitara, kompozycje
Franciszek Pospieszalski - kontrabas
Peter Somos - perkusja, perkusjonalia

Środa, 23.10.2019 | 20:30

BILETY: 40 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.


Jakub Paulski - gitarzysta, kompozytor. W roku 2013 uzyskał stopień licencjata w zakresie gry na gitarze jazzowej na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Marka Dykty. W 2015 ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Piotra Olszewskiego. Muzyk jest liderem autorskich projektów, m.in: Jakub Paulski Quartet, Jakub Paulski Trio, Opowieści Improwizowane. Gitarzysta występuje i koncertuje w Polsce z zespołami wykonującymi muzykę jazzową, rozrywkową, klasyczną oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych. Jakub Paulski jest laureatem licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów.

Franciszek Pospieszalski - pochodzi z muzycznej rodziny, czynny kontakt z muzyką towarzyszył mu już od najmłodszych lat. Kontrabasista, kompozytor, band leader, organizator koncertów, producent, wydawca własnych nagrań w tym albumu ‚Accumulated Thoughts’ nagranym w Trio z Franciszekim Raczkowskim i Peterem Somosem. Licencjat duńskiego konserwatorium muzycznego w Kopenhadze (Rhythmic Music Conservatory). Magister Sztuki Akademi muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Sideman lub współtwórca zespołów takich jak Jerry and The Pelican System, The Love and Beauty Seekers, Pimpono Ensemble, Dima Gorelik Trio.

Peter Somos - węgierski perkusista, pochodzi z Budapesztu, z rodziny muzyków. Po 7 latach studiowania gry na fortepianie przerzucił się na perkusję. W wieku 15-tu lat zaczął grać z profesjonalnymi zespołami. Ukończył studia z wyróżnieniem w Rotterdamie w Holandii. Podczas swojej kariery miał okazję grać z takimi zespołami/artystami jak: Besh o droM, Charlie Horvath, Abel Marcel Calderon, Roni Eytan, The Authentic Light Orchestra, Nadishana, Gadi Lehavi, Joszko Broda, Ralph Kaminski, Krzysztof Scieranski i innymi. Grał również na festiwalach takich jak: Sziget (HU), Exit (SR), Orange Warsaw Festiwal, Meskie Granie, Opener (PL), Womad (UK), Shanghai World Music Festival (CH), Kolkata Jazz Festival (IN), WOMADelaide (AUS). Koncertował także w Argentnynie, Meksyku, Dubaju i Południowej Korei.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email