New Jazz Scene: Jakub Dybżyński Equilateral Trio Vol.2


18 września 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Zapraszamy na wyjątkowy, premierowy koncert Jakub Dybżyński Equilateral Trio. Repertuar który będzie można usłyszeć tego wieczoru jest owocem ponad rocznych przygotowań muzyków. Kompozycje wykonywane przez Trio inspirowane są współczesnym brzmieniem wielkiego miasta przefiltrowanym przez jazzową estetykę muzyków. Projekt jest kontynuacją płyty Intuitive Inversions. Formuła tria i akustyczne brzmienie pozostaje bez zmian gdzie instrumentaliści poszerzają tradycyjne postrzeganie instrumentów w myśl zasady - Mniej znaczy więcej. Celem muzyków jest prezentowanie muzyki improwizowanej, otwartej i eksperymentującej bez rezygnacji z rytmu, harmonii i melodii. W utworach pojawiają się np. hip-hopowy drive, echa inspiracji repetetywną muzyką klubową i barwne linie melodyczne w nieoczywistym metrum. Eklektyzm muzyki, jej różnorodność i energia tria na scenie przekazują uniwersalny komunikat dla każdego rodzaju publiczności.

Jakub Dybżyński - klarnet
Tymon Trąbczyński - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Środa, 18.09.2019 | 20:30

BILETY: 40 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.


Jakub Dybżyński – klarnecista, klarnecista basowy, kompozytor, absolwent The Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Uczestnik wielu jazzowych warsztatów w Polsce jak i za granicą pod kierunkiem takich muzyków jak Brad Mehldau, Ben Street, Jeff Ballard, Rudi Mahall czy Tony Mallaby. W 2014 roku wydał bardzo dobrze przyjętą płytę z zespołem Sphere [Synesthesia], w 2017 roku zadebiutował  ze swoim autorskim projektem -[Intuitive Inversions]. Występował z autorską muzyką w wielu klubach jazzowych w Polsce, Danii, Niemczech, Czechach i Słowacji. Muzyk bierze udział w różnorodnych projektach na pograniczu mainstreamu i free jazzu. Lider i kompozytor Jakub Dybżyński Quartet, aktywny na kopenhaskiej scenie jazzowej.

Tymon Trąbczyński – kontrabasista młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Zurychu. Laureat Fryderyka w 2016 roku z Agnieszka Derlak Trio w kategorii Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku. Laureat konkursu Jazz Juniors oraz XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, finalista konkursu RCK Pro Jazz w Kołobrzegu oraz Czech Jazz Contest.

Patryk Dobosz - polski perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji jazzowej. Laureat międzynarodowych konkursów jazzowych takich jak Jazz Hoileart, Getxo Jazz Festival. Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, Joel Frahm, John Abercrombie, Ed Cherry, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email