New Jazz Scene: Dániel Varga Eastern European Quartet


9 października 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Dániel Varga to węgierski saksofonista i kompozytor, który zasłynął ze swojej wirtuozerskiej gry w indie rockowym zespole Moped Loewen. Studiował u Julian Arguelles i Eda Partyki w Grazu. Na swoim koncie ma szereg nagród (Palace of Arts Jazz Showcase - nagroda specjalna, laureat Jazz Juniors 2015 w Krakowie, nagroda Újfalusy Gábor dla najlepszego muzyka węgierskiego 2018/2019, a także nagroda za kompozycję i aranżację Węgierskiej Federacji Jazzowej). Ostatnio został zaproszony do finału bardzo prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego im. Michaela Breckera na Red Sea Jazz Festival w Eilat w Izraelu, co śmiało pozwala sądzić, że już niebawem będzie o nim bardzo głośno w całej Europie.

Jego związek z Polską rozpoczął się w 2014 r. Od dwóch bardzo dobrych przyjaciół a zarazem muzyków: gitarzysty Piotra Lipowicza i perkusisty Piotra Budniaka. Grali trasy koncertowe po całym kraju prezentując własną muzykę i pomysły w różnych grupach oraz projektach (Animal House Project, Piotr Budniak Essential Group, Lipowicz - Budniak MAD Unit) Po dwuletniej przerwie ponownie łączą się jako Dániel Varga Eastern European Quartet by przywrócić nostalgiczne wspomnienia i przynieść świeży, nowoczesny pomysł na jazz! Zespół wykonuje autorską muzykę lidera i łączy w sobie dwa kraje: Węgry i Polskę, niezliczoną ilość muzycznych inspiracji oraz cztery nietuzinkowe osobowości, które z powodzeniem szturmują europejską scenę:

Dániel Varga Eastern European Quartet
Dániel Varga (HUN) - saksofon
Piotr Lipowicz (PL) - gitara
Marcell Gyányi (HUN) - kontrabas
Piotr Budniak (PL) - perkusja

Środa, 9.10.2019 | 20:30

BILETY: 40 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email