Monika Lidke Quartet: Koncert Promujący Nową Płytę


18 marca 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Koncert premierowy nowej płyty Moniki Lidke „Gdyby każdy z nas…” wydanej przez nowojorskie wydawnictwo Dot Time Records.
Monika Lidke – znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie. Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu.
Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013, jeden z utworów artystki znalazł się również na wydawanej przez dziennikarza muzycznego Adama Dobrzyńskiego Muzyce Czterech Stron Świata vol. 2 (2015).
Nowa płyta Moniki Lidke ukaże się 17 marca 2017 nakładem Dot Time Records. Tym razem do napisania muzyki zainspirowały ją przepiękne, dojrzałe i często niepozbawione humoru teksty poety Andrzeja Ballo, twórcy, który wydał do tej pory 11 tomików wierszy oraz kilka sztuk teatralnych.
Poprzednie albumy zawierały utwory z muzyką oraz tekstami Moniki, część w języku polskim, część we francuskim, sporo w języku angielskim. O albumie ‘If I was to describe you’, dziennikarka jazzowa Sarah Ward (Jazz FM UK) napisała: „Here’s an artist who knows how to invade our dreams”. Na tamtej płycie znajduje się również duet z - oczarowaną głosem Moniki - Basią Trzetrzelewską.
Na nowej płycie Moniki Lidke gościnnie usłyszymy kilku polskich wokalistów, m.in. Dorotę Miśkiewicz i Krzysztofa Napiórkowskiego. Sesje nagraniowe przeprowadzono z udziałem zarówno zagranicznych, jak i polskich znakomitych muzyków jazzowych: Michał Tokaj, Marek Napiórkowski, Michał Barański, Łukasz Żyta.

▎MONIKA LIDKE QUARTET
Monika Lidke – wokal
Łukasz Damrych – instrumenty klawiszowe
Grzegorz Piasecki – kontrabas, gitara basowa
Wojciech Buliński – perkusja
Sobota, 18.03.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 88 PLN

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Linki do muzyki z poprzedniej płyty:
https://www.youtube.com/watch?v=Z7hGo9X5cI8
https://www.youtube.com/watch?list=RDHSW72xZGrvw&v=HSW72xZGrvw

Zamieszczam - aby oddać klimat tego albumu - linki do dwóch nowych przepięknych piosenek:
https://www.youtube.com/watch?v=TPjDB3sV1_M&sns=em
https://www.youtube.com/watch?v=_7LA8kJK8Wo&sns=em

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email