Michał Wierba Trio


26 maja 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Autorska formacja Michała Wierby, w skład której wchodzą perkusista i producent Szymon Piotrowski i kontrabasista Józef Michalik. Zafascynowani ideą połączeń między gatunkami muzycy tworzą cross-over jazzu, muzyki progresywnej, art rocka i muzyki klasycznej. Kompozycje wykonywane przez Trio ukażą się w formie płytowej w roku 2017.
★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. ★

▎Michał Wierba Trio
Michał Wierba – fortepian
Józef Michalik – kontrabas
Szymon Piotrowski – perkusja
Piątek, 26.05.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN
- - - - - - - - - - -
★ Michał Wierba – pianista, kompozytor, aranżer, producent. Według krytyków czołowy przedstawiciel mainstreamowego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za improwizacje i rozpoznawalny styl gry.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 17, by już po dwóch latach studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli, a w 2008 roku triumfować na Bielskiej Zadymce Jazzowej.
Od 2013 roku artysta występuje z zespołem Michał Wierba Doppelganger Project- eklektyczną formacją z fortepianem jako instrumentem wiodącym i rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych, penetrującą pogranicze jazzu i world music. W 2014 ukazał się album zespołu pod tytułem „Orange Sky”.
Michał Wierba wielokrotnie występował na antenie Radiowej Trojki. Ostatni występ, nagrany z udziałem wybitnego saksofonisty Macieja Sikały i grupy Doppelganger Project, ukaże się w formie albumu live nakładem wydawnictwa ForTune w 2016 roku.

W roku 2014 pianista dołączył do zespołu producenckiego Mag Balay (Mag Balay, Szymon Piotrowski, Michał Wierba). Debiutancki album będący efektem ich pracy ukaże się w roku 2016.
Artysta nie ustaje w poszukiwaniach i formuje nowe trio z Szymonem Piotrowskim i Józefem Michalikiem. Album nad którym obecnie pracują będzie podstawą pracy doktorskiej Michała Wierby na Akademii Muzycznej w Krakowie.
★ Szymon Piotrowski – perkusista, producent, realizator dźwięku. Absolwent AGH w Krakowie i studiów podyplomowych Music Production and Recording na Uniwersytecie w Stavanger (Norwegia). Od 2007 roku prowadzi własne studio- Psychosound i organizuje krakowski festiwal PsychoFest.
Jako perkusista Szymon występował z ponad 40 artystami z Polski, UK, Norwegii i Kanady m.in. QuadroSusanna (PL), Annalie Wilson (UK), Stina Kielstad (NOR) Hambawenah (PL), Transfusion (PL), QuadroSusanna (PL), DJ Krime (Red Bull Academy).
Szymon pracował jako inżynier dźwięku z artystami z całego świata m.in. Stavanger Symphony Orchestra (NOR), Esbjörn Svensson Trio (SWE), Eva Bjerga (NOR), Minor Normal (CA), Stein Inge Breakhus (NOR), Paulo Fresu (IT), Pedja Muzijevic (USA), Claire Chase (USA).
W 2014 roku artysta otrzymał Grand Prix na konkursie Audio Engineering Society’s Student Recording Competitionw Berlinie.
Entuzjasta otwartego i nowoczesnego brzmienia, Szymon zajmuje się wieloma gatunkami muzyki od jazzu i folku, po hip-hop i metal.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

https://youtu.be/NWRo_W7N0Vo

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email