Michał Milczarek Trio MM3


5 listopada 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Premiera najnowszej płyty zespołu „Ambient Works” w Warszawie! Po koncertach w Wietnamie, Szkocji i w Niemczech nadszedł czas na pierwszy polski koncert z cyklu Ambient Works Live.

Ambient Works - to studyjny eksperyment przenoszący muzyków MM3 do świata nowoczesnego jazzu, skrzyżowanego z elektroniką i minimalizmem.
Druga płyta zespołu to zapis w pełni improwizowanej sesji nagraniowej. Składa się na nią 11 muzycznych szkiców „skomponowanych” dokładnie w momencie ich wykonania. Ambientowe przestrzenie zagrane jedynie na trzech żywych instrumentach czynią z „Ambient Works” płytę nowatorską koncepcyjnie i brzmieniowo. Ogromną rolę w przygotowaniu płyty odegrał Envee, który wraz z liderem zespołu wyprodukował i zmiksował materiał.

Ambient Works Live - wszystkim obecnym koncertom grupy towarzyszy idea zaprezentowania publiczności stylu pracy, który towarzyszył muzykom w studio.
„Poza kilkoma kompozycjami z poprzedniego albumu, gramy w pełni improwizowane utwory. Staramy się przekazać publiczności ten konkretny rodzaj energii i chemii, jakiej doświadczyliśmy w studio. Kompozycje powstają na scenie, a my próbujemy balansować pomiędzy ambientem a jazzem. Publiczność ma okazję posłuchać nas w tym wydaniu tylko ten jedyny raz. Nigdy nie zagramy takich samych, a nawet podobnych koncertów. Każdy z nich jest zupełnie inny” – mówi Michał Milczarek o kolejnych występach trio.

▎MICHAŁ MILCZAREK TRIO MM3
Michał Milczarek – gitara
Bartek Łuczkiewicz – gitara basowa
Mateusz Modrzejewski – perkusja

Sobota, 5.11.2016, godz. 20:30

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Michał Milczarek – gitarzysta, kompozytor, aranżer. Lider własnego projektu autorskiego Michał Milczarek Trio (MM3). Nagrał z nim EP The Big Game (2012) i debiutancki album Squirrels & Butterflies (2014). Wraz z intensywnie koncertującym MM3 wystąpił między innymi na Festiwal Jazz Bez, International Ethno-Jazz Festival Flugery Lvova, Warszawa Singera, Eye On Culture Festival, Jazz Po Polsku On Tour: Live in Germany czy Rzeszów Jazz Festival. Najchętniej porusza się w obszarach jazzu, R&B, bluesa i rocka. Odnajduje jednak swój własny język w każdym gatunku muzycznym. Jako muzyk sesyjny współpracuje bądź współpracował m.in. z Edytą Górniak, Michałem Urbaniakiem, Magdą Tul i Envee’em.

★ Bartek Łuczkiewicz – pochodzący ze Starachowic, wszechstronny basista. Wraz z zespołem Good Stuff zdobył III nagrodę w XXVI konkursie Jazz Juniors oraz Grand Prix w kategorii „jazz” na FAMIE 2003. Z zespołem Dwootho nagrał płytę Space Preassures wydaną przez Polskie Radio, zdobył pierwsze miejsce na Comblain La Tour Jazz Festiwal (Belgia). Występował na festiwalach jazzowych w Rumunii, Belgii, Słowacji i na Ukrainie. Współpracował z Markiem Raduli – grając przez ponad rok w jego kwartecie, a także Michałem Urbaniakiem, Olkiem Klepaczem, Kayah, Kubą Badachem, Kasią Cerekwicką, Piotrem Cugowskim. Obecnie współpracuje z takimi artystami jak: Majka Jeżowska, Izabela Trojanowska, Ńemy przez Ń, taktoprawda, Ewa Jach. Jest cenionym muzykiem sesyjnym.

★ Mateusz Modrzejewski – perkusista. Występował i współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Marią Sadowską, Ras Lutą, Garym Guthmanem i Sławkiem Uniatowskim. Na stałe gra z Michał Milczarek Trio, Majką Jeżowską oraz raperem Ńemym przez eŃ. Prowadzi własny projekt pod nazwą taktoprawda, z którym współpracują m.in. Dorota Miśkiewicz i Pablopavo. Zajął I miejsce w konkursie gry na perkusji na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Opolu w 2012 roku. W 2010 roku wygrał międzynarodowy konkurs na najlepszą interpretację zagrywki perkusyjnej, zorganizowany przez Mike\'a Johnstona i amerykańskie czasopismo Modern Drummer. Endorser talerzy marki Istanbul Agop i instrumentów elektronicznych marki Roland.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email