Mark Turner Quartet


2 grudnia 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Mark Turner podczas koncertu w 12on14 Jazz Club wystąpi ze swoim znakomitym kwartet, który tworzą: Avishai Cohen na trąbce, Joe Martin na kontrabasie oraz Damion Reid na perkusji.

Od dwóch dekad Mark Turner zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w świecie współczesnego jazzu. W 2013 roku rozpoczął nowy, pasjonujący etap pracy twórczej – współpracy z nowymi muzykami przy zupełnie nowych projektach i nagraniach, zarówno w składach, w których występował jako lider, jak też w zespołach innych muzyków – pianisty Stefana Bollani, gitarzysty Gilada Hekselmana, pianisty Babtiste Trotignona, czy też w kwartecie Billy’ego Harta, z którym Turner współpracuje od dekady, i z którym wydał już dwie płyty. Kontynuuje swoją pracę jako członek formacji Fly, wspólnie z basistą Larrym Grenadierem i perkusistą Jeffem Ballardem.

Urodzony w 1965 roku w Ohio Mark Turner wychowywał się w południowej Kalifornii otoczony muzyką.

– Zawsze było dużo R’n’B, jazzu, soulu i gospel w domu – wspomina Turner. – To były wczesne lata 70., a moja matka i ojczym byli pierwszym pokoleniem młodych, czarnych profesjonalistów i intelektualistów w dotychczas białej wyższej klasie średniej. Razem z przyjaciółmi chodzili na jazzowe koncerty, co mnie bardzo intrygowało. Podobnie, jak historia jazzu i afro-amerykańskiej kultury. A ponieważ mój ojciec (zmarł gdy miałem rok) grał na saksofonie, to myślę, że podświadomie w ten sposób próbowałem nawiązać z nim więź.

▎MARK TURNER QUARTET
Mark Turner – saksofon
Avishai Cohen – trąbka
Joe Martin – kontrabas
Damion Reid – perkusja
Piątek, 2.12.2016, godz. 20:30

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com
https://youtu.be/Ar_g4lmRFkw

https://youtu.be/FXJgxQvlw0o

https://youtu.be/Ta-hBe5_N8g

https://youtu.be/L6VMn1B4SqU

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email