Małgorzata Hutek Quartet Grounded In Love


28 września 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

„Grounded in Love” to akustyczny jazz, nastawiony na improwizację, przeplatany elementami world music z domieszką groove’u oraz eksperymentu. Indywidualizm muzyków grających na płycie spajają autorskie kompozycje Małgorzaty Hutek do tekstów kompozytorki, Czesława Miłosza, Agi Musiał oraz Oli Danowskiej mówiące o miłości, wolności oraz poszukiwaniu prawdy. Muzycy grający na Grounded in Love to Nikola Kołodziejczyk na fortepianie, Michał Kapczuk na kontrabasie, Grzegorz Masłowski na perkusji oraz gościnnie Kuba Raczyński na klarnecie basowym.

Ta płyta jest wynikiem drogi, jaką odbyłam poszukując prawdy o miłości, o ludziach i o sobie. Jest ona próbą zakorzenia się w prawdziwej Miłości. Grounded in Love jest również, w dużej mierze, zapisem moich poszukiwań muzycznych. Nastrojowy eklektyzm utworów w pełni oddaje – jak sądzę – moją osobowość, ciekawość wiata oraz pragnienie życia każdą chwilą. Jestem szczęśliwa, że praca nad płytą ugruntowała mnie w przekonaniu, iż tym, o czym warto pisać, grać czy śpiewać, po prostu tworzyć, jest piękno świata, w którym przyszło mi żyć.
Małgorzata Hutek

Małgorzata Hutek Quartet
Małgorzata Hutek - wokal
Jan Smoczyński – fortepian
Maciej Szczyciński – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Sobota, 28.09.2019 | 20:30

BILETY
Normalny – 90 PLN
Ulgowy – 81 PLN
https://goingapp.pl/evt/2145865/malgorzata-hutek-quartet-grounded-in-love

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


Małgorzata Hutek - wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w Łodzi. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, potem uczęszczała do klasy saksofonu w szkole muzycznej I i II stopnia. Odkrywcą jej jazzowych predyspozycji był pianista i pedagog Witold Janiak.

W 2013 roku ukończyła Akademie Muzyczną w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa w klasach: Anna Stępniewskiej oraz Grzegorza Karnasa.

W trakcie studiów rozpoczęła współpracę z muzykami: Nikolą Kołodziejczykiem, Grzegorzem Masłowski oraz Michałem Kapczukiem, którymi w 2014 roku nagrała swoją debiutancką płytę „Grounded in love”. Na płycie znalazły się autorskie kompozycje Małgorzaty Hutek.

W roku 2012 otrzymała stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego „Dla Młodych Kreatywnych” w kategorii Młody Twórca.

W 2013 roku otrzymała nagrodę Prezydenta m. Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana Grand Prix Melomani.

W 2014 roku nagrała dla TVP Łódź autorski koncert „Życie jest chwilą”. Jej koncerty można było usłyszeć m.in. na festiwalu Miastograf 2009 w zabytkowym obiekcie EC1 w Łodzi, Geyer Music Factory 2011.

Jej koncert odbył się również w roku 2011 w Filharmonii Łódzkiej z okazji Inauguracji Nowego Roku Kulturalnego Województwa Łódzkiego.

Koncertowała na Jazz Jamboree 2013 w Warszawie, w projekcie United States of Beta. Uczestniczyła w wielu muzycznych projektach m. in. w Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi, gdzie współpracowała z Krzysztofem Herdzinem oraz koncercie ku pamięci Bogusława Meca „Na pozór” realizowanym przez TVP.

W 2016 roku wystąpiła na Jubileuszowym Koncercie w Teatrze Wielkim w Łodzi z okazji 85-lecia Radia Łódź i TVP Łódź. W roku akademickim 2016/2017 podjęła studia na Wydziale Kompozycji i Aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach.

W 2017 roku została zaproszona przez czeska kompozytorkę Stepankę Balcarovą do zaśpiewania i nagrania 9 kompozycji do wierszy Julina Tuwima. Life and Happiness of Julian Tuwim to polsko-czeski projekt, do którego Stepanka Balcarova zaprosiła wybitnych muzyków.

W październiku 2017 roku odbyla się premiera płyty w Pradze. Na plycie zagrali Nikola Kolodziejczyk na fortepianie, Jaromir Honzak na kontrabasie, Grzegorz Masłowski na perkusji, Marcel Barta na saksofonach, Robert Fischmann na fletach oraz sama kompozytorka na trąbce.

W 2017 roku wygrała konkurs Blue Note Jazz Competition w Poznaniu jako najlepsza wokalistka.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email