Maciej Kądziela Quintet feat. Grzech Piotrowski


25 czerwca 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Maciej Kądziela Quintet feat. Grzech Piotrowski to najnowszy projekt zamieszkałego w Kopenhadze polskiego saksofonisty Macieja Kądzieli.

Maciej Kądziela pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych, ojciec trębacz i saksofonista oraz brat Marek znany polski gitarzysta jazzowy. W czerwcu 2013 r. Maciej wydał swoją debiutancką płytę pt. The Opening, na której gra z czołowymi muzykami skandynawskiej sceny jazzowej jak Anders Mogensen oraz Richard Anderson (Wydawnictwo JazzSound w Łodzi).

Grzech Piotrowski ? kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu. Twórca World Orchestry (www.worldorchestra.org), właściciel Alchemik Records oraz sieci koncertowej Jazz in Poland (www.jazzinpoland.com)

Nominowany trzy-krotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio).

W sekcji rytmicznej artystom towarzyszyć? będą? muzycy ze Szwecji, z którymi Maciej uczestniczył w projekcie ?JM World Jazz Orchestra in Sweeden ? zrzeszającym najlepiej zapowiadających się? młodych artystów z całego s?wiata. Zespół będzie reprezentował muzyczne poszukiwania artysty. Podczas swojej kariery muzycznej Maciej uczestniczył w przeróżnych formacjach oraz miał styczność z bardzo różnorodnym środowiskiem artystycznym. Maciej Kądziela Quartet został założony w Kopenhadze z muzyków Polskich i Szwedzkich. Wraz z Grzechem Piotrowskim zespół wykonywać będzie muzykę skomponowaną przez lidera zespołu.

?Maciej Kądziela udowadnia, że w młodym wieku można mieć nie tylko otwarte horyzonty i bujną wyobraźnię, ale też błyskotliwą technikę i świadomość tego, co się tak naprawdę chce osiągnąć.? aut. Mieczysław Burski ? Polskie Radio

?MACIEJ KĄDZIELA QUINTET FEAT. GRZECH PIOTROWSKI
Artur Tuźnik ? fortepian
Maciej Kądziela ? saksofon
Grzech Piotrowski ? saksofon
Johannes Volten Vach ? kontrabas
Ole Dermelik ? perkusja

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email