Leszek Żądło & The Oleś Brothers


29 sierpnia 2016 22:00

Dodaj do kalendarza Google

★ Wydarzenie towarzyszące III edycji Singer Jazz Festiwal. ★

Leszek Żądło – saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Operuje bardzo osobistym językiem muzycznym, jego styl gry wyróżnia melancholijne i liryczne brzmienie, w swojej twórczości czerpie z jazzowego dziedzictwa Johna Coltrane’a.

Bracia Marcin (kontrabasista) i Bartłomiej Oleś (perkusista) – od ponad dziesięciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn Jazz Zeitung.

Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Erika Friedlandera, Chrisa Speeda, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego, Jorgosa Skoliasa i wielu innych.

Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień.

▎LESZEK ŻĄDŁO & THE OLEŚ BROTHERS
Leszek Żądło – saksofon
Marcin Oleś – kontrabas
Bartłomiej Oleś – perkusja

Poniedziałek, 29.08.2016, godz. 22:00

▎BILETY
WSTĘP WOLNY

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email