Laura Cubi & Adam Wendt Acoustic Set


20 października 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Adam Wendt to saksofonista i kompozytor, współzałożyciel i członek słynnej grupy Walk Away, z którą wraz z Urszulą Dudziak otwierał europejskie koncerty króla jazzu Milesa Davisa w 1990 roku!

Laura Cubi Villena to wokalistka hiszpańska obdarzona niespotykaną barwą głosu i iście południowym temperamentem. Razem nagrali rewelacyjny album „Acoustic Travel”, którego repertuar podbijał serca słuchaczy najpierw w Polsce, a teraz w Europie!

Połączenie brzmienia saksofonu, akordeonu i kontrabasu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentów doskonale przenikają przez siebie tworząc w ten sposób muzyczny collage.

Na program koncertu w wykonaniu saksofonisty Adama Wendta, akordeonisty Pawła Zagańczyka oraz kontrabasisty Jarosława Stokowskiego składają się w większości kompozycje własne (A.Wendt) inspirowane tangiem, muzyką hiszpańską i jazzową. Nie zabraknie też kompozycji francuskiego akordeonisty Richarda Galliano takich jak, Tango pour Cloude i Viaggio. W wykonaniu muzyków usłyszymy również kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli a wśród nich Oblivion i Libertango.

Na najnowszej płycie zespołu Adam Wendt Acoustic Set – „Acoustic Travel” (2014) oprócz wymienionych muzyków, można usłyszeć piękny, zmysłowy głos uroczej hiszpańskiej wokalistki Laury Cubi, mistrzowskie improwizacje Grzegorza Nagórskiego grającego na euphonium oraz jakże dojrzałe dźwięki przedstawiciela młodego pokolenia, saksofonisty Tomasza Wendt.

Ciemny, niski i pełny południowego temperamentu głos Laury Cubi w połączeniu z brzmieniem trzech instrumentów akustycznych nadaje koncertom wyjątkowy klimat i pozostaje w sercach słuchaczy na długi czas.

▎LAURA CUBI & ADAM WENDT ACOUSTIC SET
Laura Cubi Villena – wokal
Adam Wendt – saksofon
Paweł Zagańczyk – akordeon
Jarosław Stokowski – kontrabas

Czwartek, 20.10.2016, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email