Odwołany / Kuba Płużek Trio


1 marca 2019 19:00

Dodaj do kalendarza Google

Szanowni Goście,

niestety z powodu przedłużenia prac technicznych musimy ostatecznie odwołać koncert Kuba Płużek Trio. Wszelkie zakupione bilety zostaną zwrócone. Koncert odbędzie się w innym terminie, jednak nie możemy w tej chwili podać konkretnej daty.

W celu otrzymania zwrotu, za bilety zakupione on-line, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: support@goingapp.pl z kodem biletu, numerem konta i prośbą o zwrot za bilet.

Pozdrawiamy serdecznie, 12on14 Jazz Club


W październiku 2018 nakładem wydawnictwa For Tune ukazał się drugi album kwartetu Kuby Płużka zatytułowany "Froots" i jednocześnie trzeci w a autorskiej części dyskografii Kuby Płużka. To kontynuacja drogi, jaką ten jeden z najlepszych i najaktywniejszych pianistów jazzowych w kraju obrał na debiutanckim „First Album”, nominowanym do Fryderyka i okrzykniętym przez wielu krytyków „debiutem roku 2014”.

W opisie płyty autorstwa Oresta Baretty możemy przeczytać: "Prezentowaną płytą Kuba Płużek rozbija bank kumulacji wysokich oczekiwań nowego talentu, nie nowego grajka, ale wieloformatowego lidera, świadomego siebie kompozytora, aranżera i dyrygującego od klawiatury reżysera muzycznego spektaklu. Jeśli idzie o prezentowaną właśnie Froots - nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z płyta wielką, wyjątkowo spójną. Wytrakowana w myśl idei trzech mini-suit, otwiera ją przebojowy Froost, zamyka zaś przepiękna ballada poświęcona Januszowi Muniakowi, któremu też Kuba podziękuje w książeczce za…"lekcje bez słów".

Kuba Płużek – pianista i kompozytor, urodzony w 1988 roku w Krakowie, studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. To jeden z najbardziej utalentowanych i twórczych instrumentalistów na polskiej scenie muzycznej. Jego twórczość charakteryzuje wielka muzyczna wyobraźnia, idealne panowanie nad instrumentem i piorunująca siła wyrazu.

Niepokorna postać muzycznego światka i jednocześnie śmiały wirtuoz, który w porywających kompozycjach łamie i rozrywa frazy, z wyczuciem balansuje na cienkiej linii zachowania harmonii oraz otwiera przed słuchaczem świat prawdziwego jazzu z najwyższej półki. Jego debiut jest porównywalny z osiągnięciami jego wybitnych kolegów po fachu zza Wielkiej Wody. Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych.

Współpracował i występował z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Arek Skolik, Charles White, Justin Faulkner, Frank Parker, Rusty Jones, Wayne Dockery, John Betsch, Maciej Sikała, Michael Parker, Nigel Kennedy, David Garibaldi, Bronisław Suchanek, Jazz Band Ball, Irek Dudek, Nathan Williams, Piotr Baron, Wojtek Mazolewski, Stanisław Sojka, Michael Patches Stewart, Michał Urbaniak, Greg Osby.

Kuba Płużek Trio
Kuba Płużek – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Piątek, 1.03.2019
I koncert – 19:00

BILETY
Normalny – 50 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email