Kuba Banaszek Quartet - „Jazzowe Skrzydła”


11 kwietnia 2018 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Zapraszamy serdecznie na koncert Kuba Banaszek Quartet, który jest jednocześnie przesłuchaniem w ramach Międzynarodowego Konkursu Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła”

Zespół powstał pod koniec 2016 roku, z początku jako kwintet – ostatecznie skład wyklarował się w 2017 roku. Głównym założeniem rozwoju grupy jest dążenie do świeżości formy przekazu, zarówno pod kątem kompozytorskim, jak i aranżacyjnym. Ponadto ich praca zmierza w kierunku syntezy słowiańskiej fantazji, którą klasyfikują muzyczne emocje, oraz groove’owej tradycji amerykańskich twórców. Efektem tego jest kwartet, którego brzmienie można umieścić pomiędzy współczesną nowojorską, sceną jazzową, a europejską tradycją muzyki narodowej. Repertuar stanowią przede wszystkim kompozycje lidera, pianisty Kuby Banaszka. Członkowie zespołu są laureatami takich konkursów, jak: Jazz Juniors, Novum Jazz Festival, Jazz na Wsi, School & Jazz Festival, Krokus Jazz Festiwal, Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu. Ich pierwszym wspólnym sukcesem jest kwalifikacja do ścisłego finału konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2018.


Marcin Konieczkowicz – urodzony w 1993 roku, w Krakowie. Jest absolwentem klasy saksofonu profesora dra hab. Andrzeja Rzymkowskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie. Naukę kontynuuje na studiach II stopnia w klasie dra hab. Ryszarda Krawczuka, również na krakowskiej Akademii. Umiejętności swoje rozwija również w klasie mgra Marcina Ślusarczyka w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Ma na swym koncie koncerty zagraniczne (Austria, Niemcy, Norwegia). Jest laureatem Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych „Jupiter”.

Kuba Banaszek – urodzony w 1995, w Lipsku. Kuba Banaszek jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Naukę kontynuuje w klasie fortepianu jazzowego dra Joachima Mencla na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2013 roku został wyróżniony na School & Jazz Festival w Lubaczowie, na ten sam rok przypada również wyróżnienie na Azoty Jazz Contest w Tarnowie. Uczestniczył w projekcie JazzO, zorganizowanym przez Jeunesses Musicales Poland. Zdobył III nagrodę na II Festiwalu Improwizacji i Interpretacji Jazzowej „Jazz na Wsi” w Chodowie, w 2013 roku. Wraz ze swoimi kompozycjami inspirowanymi muzyką ludową występował na II Festiwalu Kontrolowanym w Radomiu. W 2016 roku został laureatem I nagrody IX Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej – Novum Jazz Festival w Łomży.

Tymon Trąbczyński – urodzony w 1994, w Warszawie. Tymon swoją muzyczną edukację rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie
w klasie kontrabasu jazzowego. Początkowo nauki pobierał u jednego z najbardziej cenionych polskich kontrabasistów, nieżyjącego już Zbigniewa Wegehaupta. Po jego odejściu, Tymon kontynuował naukę u takich muzyków, jak: Zbigniew Namysłowski, Michał Barański, Adam Cegielski czy Andrzej Święs. Będąc uczniem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie, Tymon występował z Super Bandem Zbigniewa Namysłowskiego na wielu międzynarodowych festiwalach, takich jak Dusseldorf Jazz Rally ’13 i ’14. Po ukończeniu „Bednarskiej” rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie jest studentem klasy Michała Barańskiego

Max Olszewski – urodzony w 1994, w Bydgoszczy. Absolwent perkusji (dyplom z wyróżnieniem) w klasie profesora Mirosława Żyty w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Obecnie student perkusji jazzowej na krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie dra Łukasza Żyty. Laureat wielu konkursów, m.in.: Mapex Drummer of Tomorrow, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival. Koncertował w wielu krajach Europy, a także w Chinach.


▎ KUABA BANASZEK QUARTET
Marcin Konieczkowicz – saksofon altowy
Kuba Banaszek - fortepian
Tymon Trąbczyński – kontrabas
Max Olszewski – perkusja

Środa, 11.04.2018, godz. 20:30

▎BILETY
10 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
** Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email