Krzysia Górniak Quartet "Moments"


13 grudnia 2018 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Krzysia Górniak Quartet - to autorski, nowoczesny, melodyjny jazz. Koncert prezentuje repertuar z albumu Krzysi Górniak ”Moments” wydanego przez Polskie Radio. Muzycy zagrają, także nowe kompozycje zapowiadane na płycie, która będzie wydana w 2019 r.

„Moments to wspomnienia, fragmenty z życia uchwycone w dźwiękach. To muzyka ilustracyjna, nasycona emocjami, nastrajająca do przemyśleń intelektualnych. Kompozycje zarejestrowane na płycie to ostatnie pół roku mojego życia, choć znajdują się tam, także starsze tematy wykonywane przeze mnie od lat. Część materiału napisana została na kwartet jazzowy, część na trio, gram też dwa utwory na gitarze akustycznej, co stanowi pewnego rodzaju nowość. Płyta charakteryzuje się spójnością, można jej wielokrotnie słuchać, działa dość kojąco i relaksuje. Chociaż zawiera utwory o dynamicznym przebiegu, to jednak dominują melodyjne tematy i wirtuozowskie partie solowe. Brzmienie zespołu nawiązuje do stylistyki ECM, to nowoczesne europejskie granie” - mówi o płycie Krzysia Górniak

Krzysia Górniak – jedna z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą, a także w filharmoniach i teatrach muzycznych m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Współpracuje z muzykami jazzowymi, a także grywa z orkiestrami symfonicznymi i kwartetami smyczkowymi. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Wydała kilka albumów, m.in. Emotions (2009), Feelings (2012), Tribute to Nat King Cole (2015), Moments (2016).

Krzysia Górniak - gitara
Zdzisław Kalinowski - fortepian
Łukasz Makowski - kontrabas
Krzysztof Dziedzic- perkusja

START: 20:30
BILETY: 30 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.


Łukasz Makowski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na Griegakademiet w Bergen w Norwegii, na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem z doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Między innymi grał koncerty solowe z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z Bergen Unge Kammerorkester (młodzieżową orkiestrą kameralną). Współpracuje z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej, szwedzkiej, oraz brytyjskiej scenie jazzowej. W latach 2004 – 2005 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in . przy przedstawieniach ”Muzyka Gershwin”, ”Roxi Bar”) W 2014 roku współpracował z Teatrem Rampa w Warszawie w spektaklu MusicaLove. Od 2005 roku stał się częścią środowiska jazzowego w Bergen.

Zdzisław Kalinowski - pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale fortepianu. Współpracował z wieloma artystami, w różnych projektach muzycznych, m.in.: Krzysztofem Ścierańskim, Kazimierzem Jonkiszem, Grzegorzem Piotrowskim, Grażyną Łobaszewską, Lidią Kopanią, Andre Ochodlo, Markiem Dyjakiem, Piotrem Machalicą, Patrycją Kazadi, Krzysią Górniak (płyta „Emotions”, „Garden of Love”, “Moments”), Blue Cafe (gościnnie - płyta „Four Seasons”), Maciejem Miecznikowskim (aranżacja materiału na płytę „Czarodzieje”), Adamem Wendtem (aranżacja materiału na płytę „Adam Wendt Plays Komeda Smooth”). Zdobył I Nagrodę w konkursie Natalii Kukulskiej „Aranżator” za aranżacje utworu Artystki.

Krzysztof Dziedzic – jeden z czołowych polskich perkusistów jazzowych, jedna z najbardziej kolorowych postaci współczesnej sceny jazzowej w naszym kraju. Był członkiem zespołu Nigela Kennedy. Oprócz wieloletniej współpracy z Tomaszem Szukalskim koncertował m.in. z Januszem Muniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Jarkiem Śmietaną, Henrykiem Miśkiewiczem. W 2017 roku ukazała się pierwsza autorska płyta perkusisty „Tempo”.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email