Kalina De Roover Quartet + Jam Session


23 października 2018 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Serdecznie zapraszamy na koncert Kalina De Roover Quartet oraz pokoncertowe jam session. Do zobaczenia!

Kalina De Roover - wokal
Michał Załęski - fortepian
Michał Aftyka - kontrabas
Péter Somos - perkusja

START: 20:30

WEJŚCIÓWKA: 15 PLN


Kalina De Roover - wokalistka, pisząca zarówno teksty, jak i muzykę. Szkoli swój głos od 7go roku życia, pod bacznym okiem wielu wspaniałych instruktorów z polski oraz zagranicy jak Anu Junonen, Barbara Wiernik, Grażyna Naszkiewicz-Smukalska, Eric Vermeulen, Joshua Redman, Norma Winston etc. Studiowała w Królewskim Konserwatorium Muzycnym w Gandawie i Antwerpii. Uczestniczyła w różnych programach telewizji polskiej jak i zagranicznej. Zaczęło się od „Od przedszkola do Opola”, potem „Szansa na sukces”, aż w końcu w 2017 roku wzięła udział w Belgijskiej edycji „The voice”. Uwielbia eksperymenty i elementy improwizacji w utworach nie tylko jazzowych.

Michał Załęski - swoją przygodę pianistyczną rozpoczął w wieku lat 15-stu, ucząc się w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu u Marcina Małeckiego, później zaś w ZPSM im Fr. Chopina w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz Michała Tokaja. Jest finalistą takich konkursów jak Jazz Juniors, Krokus Jazz Festiwal, Europejskie Integracje Muzyczne, Tarnów Jazz Contest. Na stałe pianista w formacjach „Lilly Hates Roses”, „Niechęć”, „Usg trio” „Krzysztof KASA Kasowski” a przede wszystkim „Jazzpospolita. Michał Załęski jest muzykiem, który wciąż lubi odkrywać muzykę i czerpie inspiracje z rożnych stron.

Peter Somos - węgierski perkusista, perkusionalista grający z muzykami takimi jak Dima Gorelik, Shachar Elanatan, Ralph Kamiński, Franciszek Pospieszalski oraz w grupie Behind Closed Doors i wielu innych. Absolwent klasy perkusji w Konserwatorium Muycznym „Codarts” w Rotterdamie. Pochodzi z rodziny muzyków. Wspaniały pedagog oraz muzyk, którego zainteresowania muzyczne nie znają końca. Cały czas stawia na rozwój własny, poszukuje nowości.

Michał Aftyka - zdolny, kreatywny i „wylewny” kontrabasista, uczeń III roku ZPSM im. F. Chopina w klasie Andrzeja Święsa. Gra z wieloma świetnymi muzykami polskiej sceny muzycznej.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email