Jazzpospolita


18 sierpnia 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Jazzpospolita założona w 2009 roku stała się jednym z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie muzycznej, co potwierdziła płyta ?Jazzpo!?, czwarta w dorobku grupy.

Zespół wydał dotychczas cztery albumy i zagrał około 300 koncertów w Polsce i Europie (Anglia, Niemcy, Rosja, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Szwecja, Dania, Belgia, Szkocja). Promując ostatni album ?Jazzpo!? grupa zagrała także dwutygodniową trasę w Chinach, występując między innymi na festiwalach Beijing Nine Gates i Shenzhen Oct Loft.

Działając przez siedem lat w niezmienionym czteroosobowym składzie ? gitara, bas, klawisze, perkusja ? Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo ? jak często o grupie mówią fani ? stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z różnych pokoleń i kręgów. Zespół z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych (London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival) i popowo-rockowych (Open?er, Męskie Granie).

Instrumentalna muzyka kwartetu najlepiej sprawdza się na żywo, co doceniła redakcja 3 Programu Polskiego Radia, nazywając zespół odkryciem koncertowym roku 2011.

“Świat bywa zaskakujący, co potwierdza przypadek Jazzpospolitej, eklektycznej brzmieniowo grupy, która teoretycznie ? mocno ukochana przez krytykę na początku kariery ? powinna się przestać rozwijać i osiąść na laurach. Tymczasem wydała najlepszą płytę w dyskografii (...).“
Bartek Chaciński, Polifonia, Polityka

“Jak dla mnie Jazzpospolita może występować tutaj co tydzień, jeśli tylko zaoferuje to, co przyniósł chyba jeden z najlepszych koncertów w ramach Ars Cameralis, na którym w ciągu ostatnich edycji miałem okazję się pojawić.“
Marek Cichoń, portal Music Is

JAZZPOSPOLITA
Stefan Nowakowski - bas
Wojtek Oleksiak - perkusja
Michał Przerwa-Tetmajer ? gitara
Michał Załęski - fortepian, klawisze

Czwartek, 18.08.2016, godz. 20:30

BILETY
I pula (przedsprzedaż) ? 50 PLN
II pula (w dniu koncertu) ? 55 PLN

Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem ?na bramce?.
Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email