#jazzmorning: Poprawski/Sarnecki/Pulcyn/ Dobosz


1 września 2020 11:00

Dodaj do kalendarza Google

W ramach inicjatywy #jazzmorning powstałej we współpracy ze STOART a zapoczątkowanej w pierwszym okresie pandemii, powróciliśmy do idei koncertów Live Stream bezpośrednio z klubu, z doskonałą jakością dźwięku i obrazu. Koncerty odbywały się w zamkniętym klubie bez udziału publiczności.

Chcielibyśmy jeszcze na chwilę powrócić do cyklu #jazzmorning i zaprosić na kilka koncertów streamowanych bezpłatnie na klubowym Facebooku, kanale YouTube oraz Vimeo.


Łukasz Poprawski - saksofonista altowy, absolwent słynnej Bednarskiej, tzn. Podstawowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu. Zwycięzca konkursów: Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Międzynarodowe Zmagania Jazzowe w Szczecinie, Festiwal Standardów Jazowych w Siedlcach. Zdobywca „Klucza do kariery” na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa w Kołobrzegu. Laureat Festiwalu w Jeleniej Górze. Występował na Jazz Jamboree w projekcie pianisty Sławomira Jaskółke. Współpraca z zespołami i solistami: Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Januszem Skowronem, New Orchestra Wojciecha Pulcyna, oraz Oxen, Kochan and Co., i Kwintetem Kazimierza Jonkisza.

Rafał Sarnecki - Gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Od 2005 roku mieszka i występuje w Nowym Jorku. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach Europy, Chinach, Korei Południowej, Malezji, Chile, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Wystąpił na scenie obok takich gwiazd polskiej i światowej sceny jazzowej jak: Gary Thomas, Ben Wendel, Alex Sipiagin, Joel Frahm, Janusz Muniak, Wojciech Karolak czy Adam Pierończyk. Dwukrotnie nominowany do nagrody FRYDERYK.

Wojciech Pulcyn - kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem.

Jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie, gdzie studiował w klasie profesora Zbigniewa Wegehaupta.

Współpracował z zespołami tworzącymi muzykę etniczną: Kapelą ze Wsi Warszawa, Ogrodami Alamut i Kwartetem Bartosza Niedźwieckiego. Z połączenia fascynacji muzyką ludową z zainteresowaniami klasycznymi Pulcyna powstał projekt „Etnofonie Kurpiowskie – tribute to Szymanowski and Skierokowski”. W 2000 roku skomponował utwór do sztuki opartej na powieści Witolda Gombrowicza Translatlantyk.

Patryk Dobosz - polski perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji jazzowej. Laureat międzynarodowych konkursów jazzowych takich jak Jazz Hoileart, Getxo Jazz Festival. Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, Joel Frahm, John Abercrombie, Ed Cherry, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

Poprawski/Sarnecki/Pulcyn/Dobosz
Łukasz Poprawski - saksofon altowy
Rafał Sarnecki - gitara
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Wtorek 1.09.2020 | 11:00

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY: bezpłatne

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email