#jazzmorning: Kądziela/Gawęda/Chraniuk/ Zagórski


25 sierpnia 2020 11:00

Dodaj do kalendarza Google

W ramach inicjatywy #jazzmorning powstałej we współpracy ze STOART a zapoczątkowanej w pierwszym okresie pandemii, powróciliśmy do idei koncertów Live Stream bezpośrednio z klubu, z doskonałą jakością dźwięku i obrazu. Koncerty odbywały się w zamkniętym klubie bez udziału publiczności.

Chcielibyśmy jeszcze na chwilę powrócić do cyklu #jazzmorning i zaprosić na kilka koncertów streamowanych bezpłatnie na klubowym Facebooku, kanale YouTube oraz Vimeo.


Maciej Kądziela - saksofonista altowy, aranżer i kompozytor. Absolwent akademii muzycznej Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Podczas swojej kariery, współpracował z wieloma czołowymi przedstawicielami jazzowego rynku muzycznego jak np: Brad Mehldau, Jeff Balard, Kasper, Tranberg, Randy Brecker, Marc Bernstein, Bob Gullotti, Chris Chick, Jakob Bro, Bill Steward, Tony Malaby, Jerzy Główczewski, Piotr Baron, Grzech Piotrowski, Jerzy Małek. Jest laureatem wielu nagród i konkursów jako solista oraz lider zespołu. Wraz z zespołem Tuźnik/Kądziela Quartet zdobył Grand PRiX jednego z najbardziej prestiżowych festiwali jazzowych jakim jest „Jazz Nad Odrą” w 2011 r. Ponadto Novum Jazz Festiwal, Krokus Jazz Festiwal, RCK Pro Jazz Festiwal, Azoty Tarnów Jazz Festiwal, Jazz Wolności Sopot 2016, Spacial Prisen pa UNG Nordic Jazz Contest.

Mateusz Gawęda - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego dr Joachima Mencla. Współtwórca zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, Silberman, których repertuarem są przede wszystkim jego autorskie kompozycje.

Współpracował i występował ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej m.in. Billy Hart, John Scofield, John Medeski, Ralph Alessi, Gianni Gebbia, Albert Beger, Jacek Kochan, Maciej Obara, Leszek Żądło, Janusz Muniak i wieloma innymi.

Na swoim koncie ma 11 wydanych albumów w tym pięć jako leader. Za album Mateusz Gawęda Trio „Overnight Tales” został nagrodzony m.in. nominacją do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Fonograficzny Debiut Roku.

Inspiracje czerpie głównie z takich muzyków jak Agustí Fernández, Cecil Taylor, Mathew Shipp, Herbie Hancock, Ahmad Jamal, Igor Strawiński czy Wojciech Kilar, ale najbardziej z miłości do muzyki i potrzeby odkrywania świata…

Roman Chraniuk - absolwent Aka­demii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie kon­trabasu prof. Jacka Niedzieli-Meiry. Ostatnie miesiące poświęcił na działania wolontariackie w rejonach ogarniętych wojną. Występował w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Słowacji i na Ukrainie z wybitnymi artystami, takimi jak Hans Peter Salentin, Marcus Wyatt, Janusz Muniak, Greg Ward II, Klaudius Kovac, Paweł Kaczmarczyk, David Doruzka, Siya Makuzeni. Współpracował również z Ministerstwem Obrony Ukrainy przy okazji koncertów w strefie działań wojennych. Do muzyki podchodzi na zasadzie „emotional experience”.

Adam Zagórski - perkusista jazzowy oraz kompozytor. Jest pedagogiem z wykształcenia. W latach 2011–2014 był studentem Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania) co zaowocowało drugim dyplomem magisterskim. W 2014 roku został stypendystą w Prins Claus Conservatorie w Groningen (Holandia) w programie „New York comes to Groningen”. W 2016 roku zakwalifikował się on na duński program studiów „Jazz Soloist” w Syddansk Musikkonservatorium Odense (2016 -2019) po którego ukończeniu zdobywa najwyższy tytuł naukowy w duńskim systemie edukacji muzycznej. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Muzyki.

W Polsce związany jest formacjami: Weezdob Collective, Adam Zagórski Quartet, Zagórski/Kądziela Collaboration, Ulyanica, Zagajewski/Pawlik, Włodek Pawlik Trio, Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. Współpracuje również w projektach z muzykami zagranicznymi grając z nimi w całej Europie: Gustavo Trifonoff, Dominique Di Piazza, Igor Zakus,  Attila Muehl, Jasper Greve, Hans Peter Salentin, John Hollenbeck, Claus Waitlow, Brian Massaka, June Koo, Ehud Ettun, Henrique Eisenman, Lihi Haruvi, Briana Perez, Alexandr Sipiagin, Anders Mogensen, Erik Orum von Spreckelsen.

Od 2015 roku jest członkiem kadry Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych „Cho-Jazz”. Jest również wykładowcą „Internal Compass Summer Music Retreat” w Mitzpe Ramon w Izraelu.

Kądziela/Gawęda/Chraniuk/Zagórski
Maciej Kądziela - saksofon altowy
Mateusz Gawęda - piano
Roman Chraniuk - kontrabas
Adam Zagórski - perkusja

Wtorek 25.08.2020 | 11:00

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY: bezpłatne

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email