Jazzmorning: Andrzej Gondek Trio feat. Rafał Stępień [Livestream]


24 kwietnia 2020 10:00

Dodaj do kalendarza Google

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu #jazzmorning, podczas którego zagra Andrzej Gondek Trio feat. Rafał Stępień.

Andrzej Gondek - gitara
Rafał Stępień - klawisze
Patryk Dobosz - perkusja

Stream z koncertu będzie dostępny na naszym kanale facebookowym 12on14 Jazz Club. Jeśli chcesz wesprzeć Artystów i organizatorów możesz to zrobić kupując symboliczny bilet.

W ramach cyklu #jazzmorning, zapoczątkowanym w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wróciliśmy do idei koncertów Live Stream bezpośrednio z klubu, z doskonałą jakością dźwięku i obrazu. Koncerty, planowane na poniedziałki i piątki, odbywają się w zamkniętym klubie, bez udziału publiczności.

Inicjatywa #jazzmorning powstaje we współpracy ze STOART - Związek Artystów Wykonawców.


Andrzej Gondek - gitarzysta jazzowy. Uczył się pod okiem cieszących się uznaniem muzyków pedagogów m.in. u Artura Lisieckiego we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, czy prof. Karola Ferfeckiego w klasie gitary jazzowej Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył w 2015 r. Był uczestnikiem wielu warsztatów i kursów prowadzonych przez gwiazdy muzyki jazzowej – Scott Henderson, Dean Brown, Jerry Bergonzie, Dave Liebman i wielu innych. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez czołowych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych takich jak Karren Edwards, Mark Preston, Liz Rosa, Eric Allen, Terence Blanchard, Joshua Crumbly, Dana Hawkins, John James, Josh Lawrence Jacques Sequin, Adam Bałdych, Anna Serafińska, Kinga Głyk, Olga Boczar, Krystyna Prońko, Danutą Błazejczyk, Sławek Uniatowski, Jnr Robinson Peter Francis. Wraz z Adamem Kowalewskim i Krzysztofem Dziedzicem tworzy Power Trio. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach zarówno w kraju jak i zagranicą m.in. Alfa Jazz we Lwowie, Algier Jazz w Algierze, Silesian Jazz Festival w Katowicach, „Jazz na Kresach” w Zamościu, Festiwal 7x Gospel w Krakowie, Festiwal poświęconemu pamięci Zbigniewa Seiferta, Hilden, festiwal JazzTage w Dusseldorfie w Niemczech, KFPP w Opolu.

Rafał Stępień – pianista, kompozytor, producent, aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu festiwali i konkursów w kraju i za granicą: Jazz nad Odrą 2006b (Grand Prix), KFPS w Krakowie 2006 (nagroda dla najlepszego instrumentalisty), Fama 2004 (nagroda dla najlepszego instrumentalisty), Gdynia Summer Jazz Days 2002 (I miejsce), Jazz Juniors 2002 (II miejsce). Współpracował m.in. z: Lorą Szafran, Carmen Moreno, Anną Serafińska, Ewą Urygą, Agą Zaryan, a także: Marylą Rodowicz, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Jorgosem Skoliasem. Kierownik muzyczny oraz aranżer spektaklu Śpiewając Jazz z Carmen Moreno, Anną Serafińską i Maciejem Zakościelnym. W 2012 roku rozpoczął współpracę ze światowej sławy producentami z Kanady m.in. Marc Lafrance, Bob Rock, Randy Staub.

Patryk Dobosz - polski perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji jazzowej. Laureat międzynarodowych konkursów jazzowych takich jak Jazz Hoileart, Getxo Jazz Festival. Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, Joel Frahm, John Abercrombie, Ed Cherry, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email