#jazzevening: Węgier/Barański/Dziedzic Trio


19 września 2020 16:00

Dodaj do kalendarza Google

Olaf Węgier – polski saksofonista urodzony w 1987 roku w Bielsku-Białej. Absolwent prestiżowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od wielu lat Olaf występuje z cenionymi artystami zarówno z Polski jak i zagranicy – Peter Francis, Geral T Smith, Brian Fentress, Holy Noiz, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Dam Funk i wielu innych. Obecnie współtworzy wielokrotnie nagradzany polski sekstet jazzowy EABS wyrosły w środowisku hip-hopowym oraz formację Błoto.

Michał Barański - kontrabasista i gitarzysta basowy, rozchwytywany muzyk sesyjny. Już w wieku pięciu lat rozpoczął swoją przygodę z muzyką, początkowo ucząc się gry na fortepianie, a następnie rozwijając swoje muzyczne zdolności w grze na wiolonczeli. W trakcie swej edukacji muzycznej w szkole równolegle w wieku 12 lat zainteresował się muzyką rozrywkową i jazzową. Rozpoczął naukę gry na gitarze basowej, aby już wkrótce grać w lokalnych zespołach w jego rodzinnych Żorach. Jako trzynastolatek został zauważony na warsztatach jazzowych przez amerykańskiego klarnecistę Brada Terry. Wraz z pianistą Mateuszem Kołakowskim i perkusistą Tomaszem Torresem wszedł w skład kwartetu Terry’ego, wielokrotnie koncertując w USA i zdobywając szlify u źródeł jazzu. W trakcie studiów współpracował jako sideman z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak: Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Aga Zaryan, Jarosław Śmietana. Jest członkiem zespołów Kuby Więcka, Artura Dutkiewicza, a razem z Bernardem Maselim i Danielem Soltisem współtworzy trio MaBaSo.

Krzysztof Dziedzic – jeden z czołowych polskich perkusistów, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 w zespole Nigela Kennedy’ego, z którym przez kilka lat koncertował po całym świecie. W 2017 wydał swój debiutancki solowy album „Tempo”, który został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: „Fonograficzny Debiut Roku”.

Węgier/Barański/Dziedzic Trio
Olaf Węgier - saksofon tenorowy
Michał Barański - kontrabas
Krzysztof Dziedzic - perkusja

Sobota 19.09.2020 | 16:00

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY: 50 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).

Cykl koncertów #jazzevening powstał w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Każdy z koncertów będzie streamowany bezpłatnie na klubowym Facebooku i kanale YouTube. Jednak dzięki temu, że możliwe są już koncerty w przestrzeni klubowej, w sprzedaży są też bilety umożliwiające fizyczną obecność na koncertach. Jest to świetna okazja dla fanów muzyki na żywo, ponieważ ich ilość ograniczona jest do zaledwie 16 sztuk!

Wszystkie koncerty odbywają się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w trakcie epidemii wirusa SARS-Co-V-2 określonymi przez MKiND. Przed wejściem na koncert konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.


Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email