#jazzevening: Jarek Bothur Trio „Night Walks” w/ Piotr Damasiewicz *SOLD OUT*


5 września 2020 16:00

Dodaj do kalendarza Google

Jarek Bothur Trio - zespół tworzony przez dojrzałych wybitnych muzyków. Każdy z nich to wyjątkowy charakter i barwna postać, razem stanowią wybuchową mieszankę.

Wykonują kompozycje lidera, charakteryzujące się dużą ekspresją, inspirowane nie tylko jazzem, ale również muzyką grunge i hip hop z lat 90’. Nazywani jazzową Nirvaną, tak naprawdę wykonują szczery, surowy, męski jazz, w którym słychać szum wielkiego miasta.

W marcu nakładem wydawnictwa Jazz Forum ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Night Walks”.

Jarek Bothur – saksofonista jazzowy, kompozytor, absolwent i aktualnie wykładowca Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród m.in. Złotej i Platynowej Płyty: prestiżowych nagród polskiego przemysłu fonograficznego. Od kilku lat figuruje w ankiecie JAZZ TOP magazynu Jazz Forum w kategorii „Saksofon Tenorowy”. Współpracował z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi (Muniak, Wojtasik, Masecki, Niedziela, Żyta, Dziedzic), oraz popowymi (Kayah, Jimek). Jest członkiem polskiej edycji orkiestry światowej sławy kompozytorki Marii Schneider. Jest również saksofonistą zespołu Jazz Band Młynarski Masecki. Nagrał 12 albumów studyjnych, z czego cztery jako lider.

Michał Jaros – kontrabasista jazzowy, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu, otrzymał liczne nagrody takie jak Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą, I nagrodę w konkursie Jazz Juniors, czy nagrodę Grand Prix „Swingujący Kruk”na Hot Jazz Spring w Częstochowie. Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia. Koncertował z czołowymi muzykami jazzowymi takimi jak: Ishmael Wadada Leo Smith, Terence Blanchard, Ed Cherry, Ronnie Cuber, Judy Bady, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Eryk Kulm, Grażyna Auguścik, Henryk Miśkiewicz, Artur Dutkiewicz i inni. W grudniu 2018 r. nakładem poznańskiej wytwórni Multikulti Project ukazał się jego debiutancki album pt., „Floating Bridges” (MPJ023), na którym obok lidera występują: Maciej Obara, Piotr Damasiewicz, Jan Smoczyński oraz Michał Miśkiewicz.

Krzysztof Dziedzic – jeden z czołowych polskich perkusistów, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 w zespole Nigela Kennedy’ego, z którym przez kilka lat koncertował po całym świecie. W 2017 wydał swój debiutancki solowy album „Tempo”, który został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: „Fonograficzny Debiut Roku”.

Piotr Damasiewicz to kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik, oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu, w tym chorału gregoriańskiego, studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat nagrody fonograficznej Fryderyk 2013, nagrody Warto przyznawanej przez Gazetę Wyborczą, Muzycznej Nagrody Wrocławia, oraz konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.

Jarek Bothur Trio
Jarosław Bothur - saksofon tenorowy i sopranowy
Michał Jaros - kontrabas
Krzysztof Dziedzic - perkusja
Piotr Damasiewicz - trąbka

Sobota 5.09.2020 | 16:00

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY: 50 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).

Cykl koncertów #jazzevening powstał w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Każdy z koncertów będzie streamowany bezpłatnie na klubowym Facebooku i kanale YouTube. Jednak dzięki temu, że możliwe są już koncerty w przestrzeni klubowej, w sprzedaży są też bilety umożliwiające fizyczną obecność na koncertach. Jest to świetna okazja dla fanów muzyki na żywo, ponieważ ich ilość ograniczona jest do zaledwie 16 sztuk!

Wszystkie koncerty odbywają się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w trakcie epidemii wirusa SARS-Co-V-2 określonymi przez MKiND. Przed wejściem na koncert konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.


Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email