#jazzevening: Dworak/Gawęda/Budniak Trio


22 sierpnia 2020 16:00

Dodaj do kalendarza Google

Bartosz Dworak - zdobył Grand Prix 1. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. Został nagrodzony przez znakomite jury, w składzie: Mark Feldman, Glenn Moore i Janusz Stefański. Bartosz jest w czołówce plebiscytów czytelników Forum Jazzowego - JAZZ TOP 2015 i JAZZ TOP 2016 - obok takich gwiazd jak Adam Bałdych i Michał Urbaniak.

Bartosz rozpoczął edukację muzyczną w wieku 6 lat. W 2010 roku założył kwartet muzyczny sygnowany jego nazwiskiem ("Bartosz Dworak Quartet"). W 2013 roku ukończył Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem dr Henryka Gembalskiego.

Dobrze czuje się grając zróżnicowane rodzaje muzyki. Dzięki temu może brać udział w wielu różnorodnych pod względem stylistycznym projektach. Ciągłe, narastające pragnienie muzycznych wrażeń sprawia, że Bartosz występuje w wielu krajach europejskich, a także w Azji, Ameryce Północnej czy Afryce.

Od 2007 roku współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Od 2012 roku jest członkiem grupy Klezzmates (jazz, klezmer, world music). W 2015 roku został uhonorowany Nagrodą Kulturalną TEMI Bogusława Wojtowicza. Bartosz jest również laureatem 12. edycji Programu Stypendialnego MŁODA POLSKA. W 2016 roku został członkiem Krakau-Frankfurt Jazz Unit - zespołu założonego przez legendarnego polskiego perkusistę Janusza Stefańskiego. W tym samym czasie został uhonorowany Stypendium Kulturalnym Miasta Krakowa.

Gościnnie współpracował m.ini. z Atom String Quartet, Bester Quartet, Arturem Lesickim, Moniką Borzym, Dorotą Miśkiewicz, Januszem Stefańskim, Markiem Feldmanem, Kayą czy Grażyną Auguścik.

Mateusz Gawęda - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego dr Joachima Mencla. Współtwórca zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, Silberman, których repertuarem są przede wszystkim jego autorskie kompozycje.

Współpracował i występował ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej m.in. Billy Hart, John Scofield, John Medeski, Ralph Alessi, Gianni Gebbia, Albert Beger, Jacek Kochan, Maciej Obara, Leszek Żądło, Janusz Muniak i wieloma innymi.

Na swoim koncie ma 11 wydanych albumów w tym pięć jako leader. Za album Mateusz Gawęda Trio „Overnight Tales” został nagrodzony m.in. nominacją do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Fonograficzny Debiut Roku.

Inspiracje czerpie głównie z takich muzyków jak Agustí Fernández, Cecil Taylor, Mathew Shipp, Herbie Hancock, Ahmad Jamal, Igor Strawiński czy Wojciech Kilar, ale najbardziej z miłości do muzyki i potrzeby odkrywania świata…

Piotr Budniak to urodzony w 1991 roku perkusista i kompozytor pochodzący z Zielonej Góry. Według czytelników Jazz Forum Nowa Nadzieja Jazzu (plebiscyt Jazz Top - 2015). Absolwent dwóch akademii muzycznych – w Katowicach i Krakowie. Laureat większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych, odnoszący sukcesy także na scenie europejskiej. Koncertował m.in . w Chinach, Korei Południowej, Estonii, Hiszpanii, Rumunii, Rosji, Francji, Belgii, Słowacji, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie.

Od najmłodszych lat dostrzegający pluralizm i wynikającą z niego relatywność rzeczywistości. Wewnętrznie skonfliktowany, poszukujący balansu pomiędzy sercem, rozumiem oraz duchem. Uzależniony od wątpliwości i zadawania trudnych pytań, na które nie akceptuje prostych odpowiedzi. Zafascynowany linearną koncepcją gry na perkusji oraz translacją melodii w materię rytmiczną. Nieustannie poszukujący nowych inspiracji i środków wyrazu.

Współtworzy wiele zespołów jazzowych młodej generacji (m.in . Adam Jarzmik Quintet, Kasia Pietrzko Trio, The Forest Tuner, Klara Cloud & The Vultures). Koncertował z Robem Mazurkiem, Jeffem Parkerem, Troyem Robertsem, Adamem Larsonem, Corcoranem Holtem, Mike’m Russellem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Wojtasikiem, Arturem Majewskim, Piotrem Wyleżołem i Tomaszem Stańko.

W 2014 roku założył zespół Piotr Budniak Essential Group, którego fonograficzny debiut - „Simple Stories About Hope And Worries” został uznany za jedną z najlepszych płyt jazzowych 2015 roku przez czytelników Jazz Forum oraz JazzPRESS.

Dworak/Gawęda/Budniak Trio
Bartosz Dworak - skrzypce
Mateusz Gawęda - piano
Piotr Budniak - perkusja

Sobota 22.08.2020 | 16:00

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY: 50 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).

Cykl koncertów #jazzevening powstał w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Każdy z koncertów będzie streamowany bezpłatnie na klubowym Facebooku i kanale YouTube. Jednak dzięki temu, że możliwe są już koncerty w przestrzeni klubowej, w sprzedaży są też bilety umożliwiające fizyczną obecność na koncertach. Jest to świetna okazja dla fanów muzyki na żywo, ponieważ ich ilość ograniczona jest do zaledwie 16 sztuk!

Wszystkie koncerty odbywają się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w trakcie epidemii wirusa SARS-Co-V-2 określonymi przez MKiND. Przed wejściem na koncert konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.


Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email